Arama Yap

Son Dakika Tatil Alışverişi

Son Dakika Tatil Alışverişi

“Tatil alışverişini yarın kesin hallediyorum”, “internetten sipariş vereceklerimi hemen alayım”, “o elbiseyi alsam çok iyi olacaktı”… Tatil alışverişi konusunda işler nedense hep son dakikaya kalır. Son dakikalar olmasa o işler hiç halledilemeyecekmiş gibi. Son dakika tatil alışverişi konusunda uzmanlaşmış kişilere sorduk, nasıl bir yol haritası çizip, o son dakikalarda neler yaptıklarını öğrendik. Baştan söyleyelim, alışveriş son dakikaya kaldı diye korkmayın, herkese göre bir Penti var… Şimdi son dakika tatil alışverişi konusundaki uzmanları dinleyelim.


Listelerin Uzmanı
“Alışveriş konusunda hiç iyi durumda değilim. Bu sebeple işi şansa bırakmıyorum ve hep liste yapıyorum. Hemen hemen her yaz telefonumun not bölümünde duran listemde ufak değişiklikler yapıyorum ve gidip onları alıyorum. Yaz tatili alışverişim hep son dakikaya kaldığı için de, işleri büyük bir alışveriş merkezinde halletmek çok kolay oluyor. Listemi bölümlere ayırıyorum: Plaj ihtiyaçları, akşam eğlencesi ihtiyaçları, kişisel ihtiyaçlar.
Plaj ihtiyaçlarımda, bikini, mayo, sandalet, plaj çantası, plaj elbisesi, şort, askılı bluz var. Bunlar daima demirbaşlar. Dalış gözlüğü ve bone gidilecek yere göre değişken.
Akşam eğlencesi ihtiyaçlarım da, keten elbise, çiçekli elbise, şort ve clutch çanta, mini etek ve bluzlar olmazsa olmazlar.
Kişisel ihtiyaçlar konusunda da tatilde makyaj yapmayı çok sevmediğim için daha çok bakım ürünü listem var. Güneşten koruyucu kremler, güneş sonrası kremler, güneş sonrası duş alırken cildimi tahriş etmeyecek duş jeli ve şampuan listenin üstündeler. Dudaklarımı korumak için lipbalm ve saçlarım için de denizden/havuzdan daha az etkilenmesi için doğal yağlar listemde.
Bu durumda, listedeki her şeyi almanız gerekiyorsa bile yapmanız gereken büyük bir alışveriş merkezine gitmek… Önce plaj giyimi konusunda Penti’ye uğrarsanız listenin yarısını halletmiş olursunuz. Sonra kalanları da alışveriş merkezinin diğer dükkanlarından rahatlıkla tamamlarsınız.”


Alışveriş İçin Doğan Kadın
“Son dakika alışverişini özellikle tercih ediyorum. Önceden tatile 2 hafta kala alışveriş turlarıma başlardım, yine de alışveriş işim son gün zor bela biterdi. Şimdi artık son dakika tatil alışverişi benim bilinçli tercihim oldu. Tatil alışverişine çıkana kadar internette modellere bakarım, ihtiyaçları belirler, alışverişimi fırtına göre yapar çıkarım. Bir de bazen beğendiklerimi web’den alırım, üzerime uymayanı iade etme güvencesi beni daima rahatlatıyor.”

 

İlle de Online Alışveriş Olsun
“Alışverişimi son dakikaya bırakıyor muyum emin değilim ama tatile çıkmadan önce bol bol kargo teslim alıyorum. Gideceğim yere göre satın aldığım her şeyi evimde denemek, uymazsa iade etmek benim için dükkanları dolaşmaktan daha kolay. Benim için tatil öncesi son dakikaya kalan en önemli şeyler kuaför işleri oluyor. Manikür, pedikür ve diğer bakımlar da tatil alışverişine dahil edilmeli.”

Tatil alışverişi konusunda uzman olan kişilerin yorumlarını okudunuz. Tatil alışverişinizde son dakikaya bıraktığınız her şeyi Penti dükkanlarından ve web sitesinden kolayca alabilirsiniz. Yazın en iyi dostunuz olan Penti, son dakika alışverişinde de hep yanınızda.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Son Dakika Tatil Alışverişi - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Formentera Esintisi Penti İle Sizinle

Formentera’nın rüzgarlı plajlarını yakınınıza getirdik. Eşsiz ve seçkin bir plaj koleksiyonu için Formentera Koleksiyonu’nu mutlaka görmelisiniz. Farklı, minimal, modern ve...

Kapat