Arama Yap

Sonbahar Düğünü İçin 8 Öneri

Sonbahar Düğünü İçin 8 Öneri

Yaz düğünlerinin sıcak atmosferinden sonbahar düğünlerinin serin atmosferine doğru yola çıktık. Sonbaharda düğün törenleri, hem çok romantik hem de çok daha eğlenceli oluyor. Herkesin bronz cildi ve tatil sonrası mutluluğu ile katıldığı sonbahar düğünleri için önerilerimizi derledik. Düğün törenini daha çok eğlenerek, daha keyifle ve daha güzel anılarla doldurmanız için önerilerimiz burada!

Sonbahar Düğünü İçin 8 Öneri

Düğün Öncesi Kontrol Listesi
Düğüne hazırlanırken her aşamada bir liste çıkarmak ve buna uymak süreci epeyce kolaylaştırır. Düğün töreni öncesinde, o gün için bir liste hazırlayın ve kötü sürprizlerin önünü kesin. Listenizde ilk sırada sizin ihtiyaçlarınız olsun. Gelinlik, iç giyim, çorap, saç ve makyaj konusunda detaylı bir liste, kendinizi hazır hissetmeniz için çok faydalı olur. Ardından her konuda böyle listeler çıkarabilirsiniz.
Gelin adayları için iç giyim ihtiyaçlarınız Penti’de hazır.

Provalar
Düğün töreninizden önce ilk dans için mutlaka prova yaparsınız. Ancak, bu dans provası asla kostümlü provası kadar etkin olmayacaktır. Tören öncesi mümkünse gelinlikle ya da gelinliğinize benzer bir kıyafetle prova yapın. Gelinlikle dans etmek nasıl bir his, partneriniz size uyum sağlayabiliyor mu mutlaka emin olun.
Gelinlik provalarına da iç çamaşırlarınız ve ihtiyaç duyuyorsanız korsenizle gitmeyi ihmal etmeyin.

Düğün yemeğinizi de prova edilecek bir kalem olarak değerlendirin ve yemek ikramını yapacak restoranla provayı gerçekleştirin.

Giyim, mekan, yemek gibi prova edilecek her şeyi düşünün, düğün gününüzde sürpriz olmasın.

Doğa Ananın Renklerinden İlham Alın
Sonbaharda sarının, kırmızının, toprak tonların en tatlı halini görmek mümkün. Doğa ananın bu eşsiz renk paletinden siz de faydalanın. Beyaz yerine kum ve toprak tonlarının en açığı bir gelinlikle eşsiz bir sonbahar uyumu elde edebilirsiniz. Gelinliğinize uygun tonlarda ayakkabı ve aksesuarlarla bu muhteşem etki katlanır.

Hem Sizin Hem de Misafirlerin Konforu
Sonbahar düğünlerinde en büyük soru işareti hava durumuna yöneliktir. Misafirleriniz için birer masalara birer şal ve şemsiye koyabilirsiniz. Böylece hazırlıksız olanlar hava durumu sürprizlerinden korunmuş olurlar. Kendiniz için de önlem almayı ihmal etmeyin tabii ki.

Yedeklerinizi Unutmayın
Düğün töreni öncesinde her şeyin mükemmel olmasını sağladınız… Peki düğünde gelişen durumlara ne kadar hazırsınız? Düğün esnasında kaçan bir çorabı değiştirmek, daha konforlu ayakkabılar tercih etmek, aksesuarlarınızla ilgili değişiklik yapmak durumunda kalırsanız diye tedbirinizi alın.

Saç ve Makyaja Dikkat
Düğün töreninizde muhtemelen 100 kişiye sarılacaksınız ve onları yanaklarından öpeceksiniz. Bu da saç ve makyajınızın hızlıca eskimesi anlamına geliyor. Saç ve makyajınızı daha uzun süre korumak için öncelikle herkese çok sıkı sarılmayın ve öpmemeye gayret edin. Bu ifademizi kaba bulmayın, kesinlikle işlevsel bir öneri.
Ardından bozulan saç ve makyaj için mutlaka bir destek alın. Sonuçta o gün, binlerce fotoğrafın çektirilecek bir gün olacak.

Düğün Hatırası
Davetlilerin düğün töreninizden güzel birer fotoğrafla ayrılması için bir fotoğraf fonu ayarlamayı ihmal etmeyin. Sonbahar düğününe yakışır şekilde güzel renklerle dolu bir fotoğraf fonu harika hatırlar için iyi bir tercih.

Özel Bir Gece
Düğün töreni büyük bir heyecan… Peki ilk gece? Eşinizle muhteşem bir ilk gece için özenli tercihler yapmayı unutmayın. Bu konuda işi şansa bırakmamalısınız. O zaman Penti’nin gelinlere özel koleksiyonundan özel parçalar seçmeye bekleniyorsunuz.

Sonbahar düğününe hazır olmak için notlarınızın arasında olması gereken 8 maddemiz böyle. Düğün hazırlıklarınız esnasında Penti’nin Gelin Koleksiyonu’na uğramadan geçmeyin. Hemen burada.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Sonbahar Düğünü İçin 8 Öneri - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Üniversiteli Stil Önerileri

Öğrenci olmak nedir çok iyi biliriz. Amacımız stil bocalamalarından sizi kurtarmak ve iyi kombinler yakalamanıza yardımcı olmak. Üniversiteleri stil önerileri...

Kapat