Arama Yap

Spor Giyim Seçerken Yapılan 5 Hata

Spor Giyim Seçerken Yapılan 5 Hata

Spor giyim seçerken herkes bazı ufak hatalara düşüyor. Biz de bu hataların neler olduğunu ve nasıl hatasız seçimler yapacağınızı yazmaya karar verdik… Sizce en çok yapılan hata hangisi? Ya da en severek aldığınız spor giyim eşyanız hangisi? Bizi Instagramda #heryerdeactive olduğunuz her fotoğraflarınızda etiketleyin. Şimdi spor kıyafeti seçerken yapılan hataları yazma zamanı.

1. Göğüsler ve sporcu sütyenleri!
Hata: Daha büyük ya da daha küçük görünen göğüslere sahip olma tercihi.
Çözüm: Sporcu sütyenleri, göğüslerinizin büyük ya da küçük olması konusunda çalışmazlar. Onların görevi, siz spor yaparken, göğüslerinizin en rahat şekilde olmasıdır. Göğüslerinizin büyük ya da küçük görünmesi için, yanlış beden seçimleri yapmamalı. Doğru beden, rahat kullanım. Hepsi bu 🙂

2. Hangi spora hangi parçalar?
Hata: Salondaki tüm sporlara benzer parçalar giymek.
Çözüm: Taytlar ve şortlar koşu için harika seçimlerdir, crop taytlar dövüş sanatları için çok işinize yarar, rahat pantolonlar da yoga için kullanışlıdır. Beğendiğiniz kıyafetten çok sayıda alıp, salondaki tüm faaliyetler için onları kullanmak doğru bir tercih değil. Spor yaparken ki ihtiyacınızı düşünün ve ona göre tercihlerde bulunun.

hangi spora hangi giyim

3. Havuzda…
Hata: Bikini, mayo, yüzücü mayosu karmaşası.
Çözüm: Havuz konusunda bir karmaşa mevcut. Yüzücü mayoları ve plaj mayo ve bikinileri birbirinden farklıdır. Plaj mayo ve bikinileri estetik amaçları olan parçalardır. Yüzücü mayoları ise tamamen işlevsel ve rahat bir spor için tasarlanmıştır. Dolayısıyla, havuzda spor amaçlı bulunduğunuz her an, yüzücü mayonuzu giyin. İşte bu kadar basit bir çözüm…

havuz giyim

4. Salondan ayrı düz koşu…
Hata: Kat kat giyinip koşmak.
Çözüm: Koşarken taşıyacağınız parçalar ne kadar az ve hafif olursa o kadar iyi. Böylece, koşu performansınız artar. Dahası, koşarken sıcaktan değil, efordan terlemiş olursunuz. Uzun kollu kıyafetler, daha soğuk ve yağışlı günler için ideal. Uzun ve terleten bir koşu sonrasında, sizi sıcak tutacak ve üşütmeyecek bir şeyler giymek harika!

5. Beden seçimleri…
Hata: Doğru bedeni seçmemek…
Çözüm: Penti’nin Aktif Giyim Koleksiyonu’nda her parçanın size uyan bedenini bulabilirsiniz. Dolayısıyla, biraz daha konfor ya da sıkı görünüm için büyük/küçük bedenler aramak zorunda kalmazsınız. Bir parçanın modeli size uymadığı için farklı bedenini tercih etmek yerine, modeli size uyan başka bir parça tercih edebilirsiniz. Penti Aktif Giyim Koleksiyonu’nda bolca seçenek mevcut.

spor sütyen beden seçimi

Spor giyim seçerken en yaygın yapılan hataları ve çözümlerini ele aldık. Sizin spor giyim alışverişlerinizde en sevdiğiniz parçalar hangileri?

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Spor Giyim Seçerken Yapılan 5 Hata - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
kendine zaman ayıran kadınların bildiği 10 şey
Kendine Zaman Ayıran Kadınların Çok İyi Bildiği 10 Şey

Kendinize ait dev bir günü cebe attıysanız, yazımıza hoş geldiniz. Bir kadının kendine zaman ayırması, deşarj olmasına ve hayatı güzelleştirmesine...

Kapat