Arama Yap

Spor Sütyeni Nasıl Seçilir?

1
Spor Sütyeni Nasıl Seçilir?
1Penti Aktif Giyim Ürünleri İncelemek için tıklayın

Spor yaparken hem sağlığın hem de spor performansın için giydiğin spor kıyafetlerin büyük önem taşıyor. Titizlikle seçmen gereken spor giysilerinden biri de spor sütyeni! Bu yazımızda spor sütyeni nasıl seçilir, seçerken nelere dikkat etmelisin anlatalım istedik.

Spor sütyeni nasıl olmalı?

Öncelikle spor sütyeni seçmeden önce neden ihtiyacın olduğunu bilmelisin. Spor yaparken göğüslerinin hareketinden dolayı göğüslerinde yer alan dokuda çeşitli zedelenmeler olabilir. Özellikle omuz, göğüs ve kol gibi üst bölgeni çalıştırdığın durumlarda yanlış hareket ya da aşırı zorlanma gibi durumlarda göğüslerinin yapısında çeşitli zedelenmeler meydana gelebilir. Bu zedelenmeler ile birlikte göğüslerinde ağrı, sarkma gibi sorunları yaşayabilirsin. Doğru seçeceğin spor sütyeni ile göğüslerinin daha iyi kavranmasını sağlayarak koruyabilir aynı zamanda hareketlerini daha kolay yapabilirsin.

penti spor sütyeni modelleri

Penti Aktif Giyim Ürünlerini Detaylı İncelemek İçin Tıkla!

Spor sütyeni seçerken nelere dikkat edilmeli?

Spor sütyeni seçerken öncelikle göğüs ölçünü dikkate almalısın. Göğüslerinin büyüklüğü ve yapısı spor sırasında nasıl bir sütyene ihtiyacın olduğuna dair fikir verecektir. Örneğin büyük göğüslere sahipsen hareketlerin sırasında göğüslerinin hareketini azaltacak, saran sütyen modelleri tercih etmende yarar var. Örneğin A ve C kuplarında sütyen kullanıyorsan daha çok sıkılaştırma özelliği olan sütyenleri tercih edebilirsin.

Spor sütyeni seçerken hareket kabiliyetini kısıtlayan değil kolaylaştıran modellere yönelmelisin. Spor sütyenlerini almadan önce denemek istersen bu özellikle kollarını yukarı kaldır ve sütyenin göğüslerini hala iyi kavradığına emin ol!

Penti Sporty Sütyen
Penti Sporty Sütyen

Hareketini kısıtlamaması için doğru sütyen bedenini bilmen de gerekiyor. Bunun Penti mağazalarındaki satış temsilcilerimizden bilgi alabilir ya da sütyen ölçüsü nasıl alınır konusunda yazdığımız şu yazımıza göz atabilirsin.

Spor sütyeni seçerken birçok renk ve desenle karşılaşabilirsin. Spor yaparken giydiğin giysilerle kombinlemeye de özen gösterebilirsin. Neon renkler, geometrik ve canlı renkli desenler ya da transparan detaylar içeren siyah bir spor sütyeni kendini rahat hissettirirken aynı zamanda şık olmanı da sağlar!

Spor sütyeninin ömrünü uzatmak için de bakımına önem göstermen gerekiyor. Spor yaparken hem terlediğin hem de sıkça hareket ettiğin için doğru bakım ve yıkama kurallarına uyarak sütyeninin ömrünü uzatabilirsin. Özellikle her gün spor yapıyorsan aynı sütyenini kullanmamalısın.

 

 

 

 

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Spor Sütyeni Nasıl Seçilir? - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
sonbahar tatil rotaları
Sonbahar için en iyi tatil rotaları!

Bayram tatillerini hepimiz severiz. Bu bayram da tatil süresi uzayıp 9 gün olduysa, iş yoğunlukları artmadan, okullar açılmadan tatil yapmak...

Kapat