Arama Yap

Spora Başlamak İçin 7 Süper Sebep

Spora Başlamak İçin 7 Süper Sebep

Spora başlamak konusunda sürekli önünüze engeller mi çıkıyor? Belki de o engelleri siz kendi ellerinizle oraya koyuyorsunuz… Spora başlamayı çok istediğiniz halde, bir türlü bu isteğinizi gerçekleştiremiyorsanız, bu duruma el atma zamanı gelmiştir. Spora başlamak için 7 süper sebep bulduk ve sizinle paylaşıyoruz. Hadi, hareket zamanı!

Metabolizma Yaşınızı Öğrenin
Metabolizma yaşınızı büyüdükçe metabolizmanız yavaşlar ve metabolizma yaşınız küçüldükçe de metabolizma hızınız artar. Bir spor salonu ya da diyetisyene giderek metabolizma yaşınızı kolayca öğrenebilirsiniz. Yüksek ihtimalle içinde bulunduğunuz yaştan daha büyük bir yaşla karşılaşacaksınız… İşte o sizin spora başlamanız için iyi bir sebep olacak.

Yağ Oranınızı Öğrenin
Vücudumuzda sakladığımız yağ hücrelerinin miktarı modern teknolojiler tarafından hesaplanabiliyor. İdeal yağ oranı da yüzde 17-20 arasında diye söylenir. Vücut ölçümlerinizi yaptırdığınızda görebileceğiniz bu sayı, yüzde 20’den fazlaysa önlem almak adında spora başlamanın zamanı gelmiş demektir. Uzman bir spor hocası eşliğinde yağ yakma odaklı bir seri planlayabilirsiniz. Spor yaparken hep yanınızda olacak Penti spor giyim koleksiyonuna uğramayı ihmal etmeyin.

Daha Güzel Bir Cilt
Vücudumuz sporla birlikte terler ve bu da toksinleri atmamıza yardımcı olur. Temizlenen gözenekler bize daha parlak bir cilt sunar. Daha iyi bir cilt için, her gün 30 dakika spor! Harika bir fikir değil mi? “Bende işe yaramaz…” diyenler vardır ama biz de “Denemeye değer!” diyoruz.

Mutluluk Hormonu Muslukları Açılsın
Spor yaparken kendini gösteren endorfin hormonu mutluluğunuzu, bedensel rahatlığınızı ve iyi hissetmenizi sağlar. Düzenli şekilde spor yapan kişilerin daha mutlu, huzurlu ve hayatından memnun olmasının sebebi biraz da buna bağlanabilir. Mümkünse bir park bulun ve düzenli olarak yürüyüşe ve koşuya çıkın. Kısa sürede farkı göreceksiniz. Serin sonbahar havalarında Penti’nin spor giyim yağmurlukları ve sweatshirtleri muhteşem seçimler olur.
Diamond Sweatshirt aşkı diye bir şey var, tam şurada!

Uyku Kalitenizi Yükseltmek
Düzenli olarak spor yapmak uyku kalitenizi çok iyi bir şekilde yükseltir. Spor nefesinizi, kan basıncınızı ve metabolizmanızı düzenler. Tüm bu düzenleme sonucunda da uykunuz daha kaliteli hale gelir. Sadece daha iyi uyku için bile spora başlanır…

Daha İyi Görünen Bir Vücut
Spor yapmanın en harika tarafı tam da bu değil mi? Ortaya çıkan karın kasları, şekillenen bacaklar, güçlenen kollar… İşte bunlar hep spora başlamak için harika sebepler.

Harika Bir Hobi
Hepimizin hayatında rutinler var. Bunların bazıları iş bazıları eğitim odaklı rutinler… Bunların içinden çıkıp kendinize gerçekten zaman ayırdığınız zamanları hatırlıyor musunuz? Koşuya, yürüyüşe, yogaya, pilatese başlamak hem çok iyi bir hobi edinme, hem de kendinize daha kaliteli zaman ayırma fırsatı verir.

Spora başlamak için bir sürü neden var. Biz bugün sizin için spora başlamanız için 7 süper sebebi saydık. Siz hangi sebeple spora başlıyorsunuz?
Sporda da hep yanınızda olan Penti’nin aktif yaşam koleksiyonu burada!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Spora Başlamak İçin 7 Süper Sebep - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
5N 1K: Kapsül Gardırop

Kapsül gardıroplar, minimalizmin yaygınlaşması, hayatı daha kolay, hızlı ve basit yaşama arzusu ile kendilerine sağlam bir yer edindiler. Kapsül gardırop...

Kapat