Arama Yap

Stresle Başa Çıkmanın 3 Altın Kuralı

Stresle Başa Çıkmanın 3 Altın Kuralı

Yoğun şehir hayatı, iş koşuşturmaları ve okul hayatı… Hayatımızın belirli dönemlerinde oldukça stres altında kalıyor ve mücadele içinde olmaya çalışıyoruz. Bazen başa çıkamayacağımızı düşündüğümüz durumlara karşı kendimizi kapatıyor, mutsuz olmaya başlıyoruz ve buna ‘stres’ adını veriyoruz. Aslında bir şeyi istersek onu her koşulda en iyi şekilde yapabiliriz. Sadece kendimizi bu durumlara karşı hazırlamalı ve stresle başa çıkabilmeyi öğrenmeliyiz. Peki bu stresle başa çıkabilmek için neler yapabiliriz? Haydi bir bakalım!

Düzenli Spor Yapmak

Evet şu anda spor için vaktinin olmadığını, başlarsan da devamını getiremeyeceğini düşündüğün için tedirgin oluyorsun. Sabahın erken saatlerinde yapacağın minik egzersizlerle ve sporla güne daha dinç başlamak için bir adım atabilirsin! Böylelikle güne daha erken başlayacak ve zamanın daha da fazla olacak. Spor hem fiziken, hem de ruhen sana iyi gelecek ve günlük stresini atmana yardımcı olacak. Sporu düzenli olarak hayatına soktuğunda ise vazgeçemeyecek, ihmal etme düşüncesini aklından çıkaracaksın.

Üstelik spor için ihtiyacın olan tüm ürünler penti.com’da. 😉

Kalite Uyku

İnsan ömrünün üçte biri uykuda geçer. Bu yüzden de uyku düzenine önem vererek kalite bir uyku için düzenli uyku saatini oluşturmalısın. Kaliteli uyku sayesinde güne dinç daha verimli başlarsın ve gün içerisinde stresini daha iyi kontrol edersin. Uykusuz kalarak kendini yorgun, bitkin ve mutsuz hissetmek yerine kaliteli bir uyku düzeni tercih ederek kendini daha mutlu hissedebilirsin!

Yoga Yapmak

Güne başlarken veya günün müsait olduğun saatlerinde 1 saat yoga molası vererek günlük stresinden uzaklaşmaya başlayabilirsin. Yoga; kas sistemini ve bağışıklık sistemini güçlendirir ayrıca bel ve sırt ağrılarına da çok iyi gelir. Böylece hem bedenini dinlendirip hem de kendini motive ederek stresten kurtulmaya başlarsın.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Stresle Başa Çıkmanın 3 Altın Kuralı - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Bikinilerde Karıştır Yakıştır Modası

Tarzınızı sadece bir model ve bir desen yansıtmaz. Bu yüzden de buz yaz bikinirlerde klasik kombinlerden ziyade karışık desenlere ve...

Kapat