Arama Yap

Sütyen Kullanma Rehberi

Sütyen Kullanma Rehberi

Sütyen kullanmanın da rehberi mi var demeyin. Evet var, çünkü o doğru sütyeni olabildiğince uzun süre, keyifle kullanmanızı istiyoruz.


Doğru sütyeni bulduğunuzda hissedeceğin o iyilik ve rahatlık sonsuza dek sürsün isteyebilirsiniz.
Hepimizin sütyen kullanma alışkanlıkları farklı… Kimimiz yatana kadar sütyen kullanıyor, kimimiz eve girer girmez sütyenini çıkarıyor.

Hepimizin ihtiyaçları da farklı… Beden ve vücut tipi farkları, kullanım alanı ihtiyaçları sütyen kullanımımızı etkiliyor. Sütyen kullanma rehberinin ilk ve temel maddesi “doğru sütyen seçimi” olarak aklımızın bir kenarında dursun. Sizin için doğru sütyeni öğrenmek için Penti MYBRA sitesini ziyaret edebilirsiniz.

doğru sütyen seçimi

Sütyen Kullanma Rehberine Dalma Zamanı!

Sizin için doğru olan sütyeni bulduğunuzda, onunla bir ömür geçirmek istediğinizi tahmin ediyoruz. Beden, cup, askı boyu, kullanım alanı gibi tüm detayları eksiksiz tamamlayan sütyeninizi bir parçanız gibi görmeniz çok normal. Sütyen temizliği konusu ise maalesef ki kafaların karışık olduğu bir alan.
Bütün kadınlar, “Sütyenlerimi çamaşır makinesinde mi yoksa elde mi yıkamalıyım?” ikilemini yaşamıştır. Hemen cevaplayalım…

sütyen yıkama

1.Yumuşak kumaşlı, balensiz, desteksiz sütyenler, çamaşır makinesinde hasar görebileceği ve sıcaklıktan ötürü deformasyon yaşayabileceği için elde yıkanması sütyenin uzun ömürlü olması açısından önemlidir.
2. Balenli sütyenler, çamaşır makinesinde yıkandığında, makinenin çalışma şeklinden dolayı deforme olabilir. Bu sebeple elde yıkanmalı.
3. Push-up ve destekli sütyenlerin de elde yıkanması daha doğru olur. Dolgu malzemesi, çamaşır makinesinin çalışma şeklinden dolayı bozulabilir. Kıyafetlerinizden fark edilebilecek bu deforme görüntüsü, sütyeninizle yollarınızı ayırmanıza sebep olabilir.
4. Dantel detaylı sütyenler elde yıkanmalıdır. Dantel, çamaşır makinesi ve çamaşır deterjanlarına maruz kalmasını önermediğimiz narin bir kumaş olduğu için dikkat.

spor sütyen

5. Üzerinden farklı kumaş dokuları bulunan sütyenleri elde yıkamakta fayda var. Sütyen üzerindeki kumaşlardan birine uyan yıkama ayarı, diğer kumaş için uygun olmayabilir. Bu da sütyeninizin bozulma sebebi olur.

6. “Sütyeni elde yıkamak nedir?” derseniz, hemen formülü verelim…

Malzemeler: Sabun veya sabun tozu. Kova. Ilık su. Lif.

Uygulama: Bir kova ılık suya biraz sabun tozu ekleyin. Yıkamak istediğinizi sütyeni, lifle köpürterek yıkayın. Hepsi bu kadar…

Gündelik hayatta kullandığımız tişört sütyenleri 5-6 kez kullandıktan sonra yıkamakta fayda var. Özellikle de sıcak yaz günlerinde hijyen daha önemli.

Göğüs ve sırt dekoltesi olan kıyafetlerle kullandığınız sütyenler için durum biraz farklı olabilir. Bazen göğüs ve sırt dekoltemize makyaj malzemesi uyguluyoruz. Bu malzemeler sütyene bulaşmışsa ertelemeden, hemen yıkamak gerekiyor.

Silikon sütyenleri her kullanımdan sonra kolayca yıkamak mümkün.

Sporcu sütyenleri de her kullanımdan sonra yıkanmalı. Sporcu sütyenlerinin elastik yapısını kaybetmemesi için temizliğinin elde yapılması önemli bir unsudur.

Doğru sütyen, doğru kullanım, doğru temizlik ve uzun süre konfor… İşte sütyen aşkı bu.

penti mybra sütyen ölçüsü bulma

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Sütyen Kullanma Rehberi - Moda & Güzellik Blogu