Arama Yap

Sütyen Ölçüsü Nedir, Nasıl Alınır?

Sütyen Ölçüsü Nedir, Nasıl Alınır?

Sütyen ölçünüzü biliyor musunuz? Sütyen ölçüsü nedir, nasıl alınır?Sütyen ölçünüz, kilo alıp vermenize göre değişebilir ve aslında sütyen ölçünüzü bilirseniz, giydiğiniz her kıyafet üzerinizde çok daha iyi görünür. Yanlış ölçülerde alınmış sütyenler günlük hayatta hem hareketlerinizi sınırlayabilir, hem de omuzlarınızı ya da bedeninizi tahriş edebilir. Ya da ölçülerden dolayı yanlış seçilmiş bir sütyen modeli, sizi sosyal çevrenizde, görünümüyle utandırabilir. Bu yüzden en iyi sütyen vücudunuzla bütünleşebilen sütyendir.

Sütyen Ölçüsü Nedir?

Sütyen Ölçüsü Nedir, Nasıl Alınır?
Sütyen Ölçüsü Nedir, Nasıl Alınır?

Sütyen ölçüsü, göğsünüzün, sütyen kabına tam olarak oturmasını ve bedeninize kusursuzca uyum sağlayabilmesi içindir. İki ölçüden oluşur. Bunlardan biri cup ölçüsü, diğeri de beden ölçüsüdür.Doğru sütyen, size hem konfor hem de iyi bir görünüm sağlar. Moda dünyasında en önemli adımlardan biri, kendi bedeninizi tanımak değil midir zaten?

Sütyen seçimi yapılırken, en çok tercih edilen cupları standart sayarak hareket ediliyor. Aslında, her insanın beden ve göğüs yapısı farklıdır ve buna göre cup ölçüleri de farklıdır. Sütyen ölçüsünde cup, göğüsleriniz, sütyen kabı içinde kusursuz görünmesi için önemlidir. Elbette bu kusursuzluk için seçeceğiniz sütyenin modeli de önemlidir.

Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır?

sutyenbedentablosu2-01-1

Sütyen ölçüsü belirlemek için bir mezuraya ihtiyacınız var. Sütyen bedeninizi öğrenmeniz için ilk adım, beden ölçünüzü almakla başlar. Doğru beden ölçünüzü alabilmek için öncelikle üzerinize balensiz, desteksiz ve kapsız bir sütyen giymelisiniz.(1) Göğüs altı hizanızı sırttan önce doğru geçecek şekilde çevreleyerek mezura ile ölçmelisiniz.(2)

Sütyen ölçüm tablosuna bakarak, göğüs altı ölçüsünün hangi sütyen bedenine denk geldiğini bulunuz. Örneğin göğüs altı ölçünüz 79cm ise, sütyen bedeniniz 80’e denk gelmektedir. Ardından mezurayı yine sırttan öne doğru, ancak bu sefer göğüs ucundan geçecek şekilde çevreleyerek ölçü alınız, cm. cinsinden çıkan değer, göğüs çevrenizin ölçüsünü ifade eder. Yine sütyen ölçüm tablosuna bakarak, bu ölçünün hangi cup bedenine denk geldiğini bulunuz. Örneğin göğüs çevrenizin ölçüsü 95cm. ise, cup bedeniniz B’dir.(3)

Yukarıda yer alan tablolardan, ölçülerinizi bulup, karşılık gelen bedenleri dikkate alabilirsiniz. Eğer ölçünüzü aldıktan sonra yine de emin olamıyorsanız,bir Penti şubesine giderek, hem ölçünüzü öğrenebilir hem de vücudunuza en uygun sütyeni bulabilirsiniz.

Sütyen ölçünüzü bilmek, size büyük bir rahatlık ve şahane görünüm sağlayacaktır. Unutmayın ki doğru ölçülerde sütyen kullanımıyla duruşunuz da değişecek. Eğer sütyen bedenleri ve ölçüleri almakla ilgili sorularınız olursa, bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

penti mybra sütyen ölçüsü bulma

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Sütyen Ölçüsü Nedir, Nasıl Alınır? - Moda & Güzellik Blogu