Arama Yap

Sütyen Ölçüsünde A, B, C ve D Cup ne demek?

Sütyen Ölçüsünde A, B, C ve D Cup ne demek?

Doğru sütyeni seçmen içinde kendini rahat hissetmenden tut nasıl göründüğünü bile etkiliyor. Doğru sütyeni seçmen için de sütyen ölçünü çok doğru bir şekilde bilmen ve sütyen alırken buna göre hareket etmen gerekiyor. Daha önce şu yazımızda sütyen ölçüsü nasıl alınır anlatmıştık. Bu yazımızda da sütyen ölçüsünde sıkça gördüğün cup yani A, B, C ve D cup ne demek bunları anlatalım istedik.

Öncelike cup ölçüsü göğüs altı çevren ile göğüslerinin dolgun kısmı çevresi arasındaki ölçünün farkıdır. İşte bu iki ölçü arasındaki fark hangi cup olduğunu belirler.

Sütyen Ölçüsünde A Cup ne demek?

Göğsünüzün cup ölçüsü için, mezuranızı sırtınızdan geçecek şekilde öne doğru getirin ve göğsünüzün en yüksek noktasından ölçün. Elde ettiğiniz cm cinsinden ölçüyü tablo ile karşılaştırıp, Cup bedeninizi bulun. Örneğin; göğüs altı yani beden ölçün 68, göğüs çevresi ise 80 ise A cup sütyen tercih etmelisin.

Sütyen Ölçüsünde B Cup ne demek?

Sütyen ölçüsünde B cup genellikle en çok üretilen ve tercih edilen cup ölçüsüdür. Mezura ile göğüs ucundan geçecek şekilde ölçtüğünüzde bu cup ölçünüzü belirler. Aşağıdaki tabloyu kullanarak, sütyeninizin beden ölçüsünün karşılığına gelen göğüs çevresi ölçünüze bakın. Örneğin göğüs çevrenizin ölçüsü 95cm. ise, cup bedeniniz B’dir.

2017 en yeni iç giyim ürünleri

Yeni sezon sütyen modellerini incelemek için tıklayın!

Sütyen Ölçüsünde C Cup ne demek?

Göğüs çevrenizi ve bedeninizi ölçtükten sonra, göğüs çevrenizin karşılığına gelen cm cinsinden rakamı bulun. Örneğin sütyen bedeniniz 85 ve göğüs ölçünüz 100 ise, cup bedeniniz C’dir.

Sütyen Ölçüsünde D ve E Cup ne demek?

Göğüs çevrenizin ölçüleri 110 cm ise D cuptır. Göğüs çevresi ölçünüzün yükseldiği durumlar için hangi cup olduğunu aşağıdaki tablo aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Bu ölçünün yüksek olduğu kişiler bedenlerine oranla göğüslerinin daha büyük olduğu kişilerdir. Her sütyen modelinde yer almayan bu cuplar özel sütyenler kategorisine girmektedir.

sütyen beden tablosu

Detaylı olarak ölçülerinize göre hangi beden ve cup tercih etmeniz gerektiğiniz tablomuzdan inceleyebilirsiniz.

Sütyen seçiminde aklınıza takılan tüm sorular için Penti mağazalarındaki, bu konudaki eğitim almış satış danışmanlarımızdan destek alabilir, doğru sütyen ölçünüzü mağazalarımızda birlikte hesaplayabilirsiniz.

penti mybra sütyen ölçüsü bulma

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Sütyen Ölçüsünde A, B, C ve D Cup ne demek? - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
kışın tatile çıkmak
Kış tatili için bavulunda olması gerekenler!

Kış tatili deyince akla elbette kar ya da doğa tatilleri geliyor. Kış sporları ve müthiş atmosfere sahip doğanın tadını çıkarmak...

Kapat