Arama Yap

Tatil Bavulu Nasıl Hazırlanır?

Tatil Bavulu Nasıl Hazırlanır?

Tatile çıkmak dünyanın en güzel duygularından biri! Tatil heyecanını arttıran detaylardan biri de tatil için bavul hazırlamak! Ancak bu işin planlı olması gerektiğinin de altını çizelim. İşte tatil bavulu nasıl hazırlanır, adım adım anlattık!

Tatil bavulu için liste şart!

Biz kadınlar 2 günlük bir tatile bile bir bavul dolusu kıyafet ve bakım ürünleri ile gidebiliriz J Bu durumda tatile çıkmadan önce neleri götüreceğiniz konusunda da mutlaka bir liste çıkarmanız gerekir. Fazla kıyafet ya da eşya ile gitmek yol ve yerleşme sırasında birçok zorluk çıkaracağından ihtiyacınız kadar olanı almanızda yarar var.

Tatil bavulunda yer alacak parçalarla ilgili liste yaparken zorunlu ihtiyaçlarınızdan başlamanızda yarar var. İç giyim ürünleri, kişisel bakım ürünleri, kullanıyorsunuz gıda takviyesi ya da ilaçlarınız, tatil mevsimine göre ihtiyacınız olabilecek güneş ya da soğuktan koruyacak ürünler, kıyafetleriniz ile yine teknoloji ihtiyacınızı karşılayacak şarj cihazları, hafıza kartları gibi ürünlerden bir liste yapmanızda yarar var. Liste yaparak hem ihtiyacınız olandan fazlasını yanınıza almış olmaz hem de evde bir şey unutmuş olmazsınız.

Tatil bavulu nasıl hazırlanır?

Tatil kıyafetleri için kombinleri önceden yapın!

Tatile gitmeden önce en çok aklımızı kurcalayan sorulardan biri de ne kadar ve hangi kıyafetleri yanımıza alacağımız oluyor. Bu durumda işinizi kolaylaştıracak iki tüyomuz var.

  1. Gideceğiniz bölgenin hava şartlarını ve tahmini durumunu mutlaka araştırın. Bu size fazla eşya derdinden kurtardığı gibi olası sağlık durumlarına karşı da korur. Eğer hava şartları belirsizse yanınıza birkaç ihtimale göre kıyafet almanızda yarar var.

Mutlaka kombinleri önceden planlayın! Tatil çıkmadan önce gün gün kombinlerinizi planlamak hem fazla yükten hem de tatil sabahları gereksiz yere aklınızı kurcalayan “Acaba hangisini giysem?” gibi sorulardan da korur. Birkaç kombin oluşturursanız bunların içerisinde değişim de yapabilirsiniz.

Tatil bavulu nasıl hazırlanır?

 

Tatil arkadaşlarınızla paylaşım yapın!

Tatile yalnız değil de arkadaşlarınız ya da partneriniz ile gidiyorsanız ortak ihtiyaçlarınızı paylaşabilirsiniz. Örneğin duş jeli, güneş koruyucu krem, şarj cihazları gibi ortak kullanabileceğiniz ürünleri paylaşırsanız bavulunuza gereksiz yük taşımamış olursunuz. Aynı şekilde eşya paylaşımı oda arkadaşınız ile konaklama yerinden ayrılırken de pratik olarak eşyalarınızı toplamanıza yardımcı olur.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Tatil Bavulu Nasıl Hazırlanır? - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
trend oje renkleri
Yaz İçin Trend Oje Renkleri

Yaz aylarında sıcaklardan ya da çoğunlukla plajlarda olunduğu için makyaj yapılmasa da ojeden hiç vazgeçilmiyor. Bir de yazın daha sık...

Kapat