Arama Yap

Trend Alarmı: Fransız Stili

Trend Alarmı: Fransız Stili

Fransız stilini anlatmaya, yaşamaya ve ona doymaya bir ömür yetmez. Fransız stili dünyanın en havalı, en narin, en sorunsuz stili olarak bilinir. Her an için şık görünmenin kodlarını çözen “Fransız Stili”, son zamanlarda yine çok popüler. Fransız stili giyinmek bu kadar yükselen bir trend iken, bu konuya değinmemek olmazdı. Gelin, bu sonbahar ve kış için “Fransız Stili” nasıl olmalı, birlikte bakalım.

Fransız Stilinin Eşsiz Yükselişine Katılın!

Küçük Siyah Elbise
Moda ikonlarının hayatımıza harika bir şekilde dahil ettikleri “küçük siyah elbise” gerçekten eşsiz bir değer. Sezonun moda adımlarına uyan kayık yakalı, düşük omuzlu ya da hafiften belden oturtmalı siyah bir elbise seçin. Bu elbiseyi nasıl kombinleyeceğinize birlikte bakalım:
– Siyah ve puantiyeli külotlu çorapla şık bir toplantı elbisesi olarak değerlendirebilirsiniz.
– Siyah file külotlu çorapla zarif ve çekici bir davet elbisesi olarak değerlendirebilirsiniz.
– Penti Siyah Shiny Rib modeli modern dokulu bir külotlu çorapla ve üstten giyeceğiniz bir hırkayla günlük giyimde değerlendirebilirsiniz.
O küçük siyah elbiseyi bulun ve kış boyu kullanın.

 

Mini Eteklerin Ülkesi
Fransızlar gibi rahat, zarif, özenli ve şık bir şekilde mini etek giymenin basit bir kuralı var: Doğru boydaki eteği seçmek. Mini etek diz kapağınızın yaklaşık 1 karış üzerinde olabilir. Bu bacak boyunuzla da alakalıdır. Mini etek diye raftan aldığınız etek sizde hiç de mini durmuyorsa bu işte bir yanlışlık vardır.
Mini eteğinizi zarif ve çekici bir şekilde taşırken aynı zamanda şık da olmak istiyorsanız doğru kombinler yapın. Mesela,
– Mini eteğiniz ile giydiğiniz külotlu çorap ve bluzunuzun uyumlu renklerde olmasına özen gösterin. Penti’nin Doris modelinde harika renkler bulabilirsiniz.
– Mini etek yeterince dekoltelidir. Üstten giyeceğiniz kıyafetin dekolteli olmamasına özen gösterin.
– Mini eteklerle giyeceğiniz çoraplar, dahil olacağınız ortama göre değişmelidir.
Sezonun en iyi mini etekleri, yapay deri, jean ve kadife olanlar. Siyah Canvas Külotlu çorap, bu kumaşlarla uyum gösterecektir.

 

Yüksel Bel Pantolonlar Aşkına
Fransız stilinin en ikonik detaylarından birisi de yüksek bel ve standart görünümlü jeanler. Yüksek bel ve biraz bol kesimli jeanlerinizi, havalı çoraplarla ve spor ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Havalı çoraplardan kast ettiğimiz kesinlikle tüllü ve zarif olanlar. Shiny River Soket Çorap iyi bir seçim olacaktır.
Yüksek bel jeanlerinizi stilettolarla giymek de harika bir fikir.

 

Çizgili Tişört Deyip Geçmeyin
Çizgili tişörtler, kayık yakalı ve bir de bol kesim ise, Fransız Stili için harika bir adım atmışsınız demektir. Şimdi bunu güzel bir tayt ile birleştirin ve sezonun moda görünümlerinden birini yakalayın.
Penti Miracle Pop Up Tayt Fransız Stili görünüm için iyi bir seçim olacaktır.

Fransız Stili’nin en güzel tarafı sıcak, samimi, her an için uyarlanabilir ve yeterince renkli olması. Fransızların moda konusunda güvenilir olduklarını yeniden hatırlayalım.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Trend Alarmı: Fransız Stili - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Şık Kombinlerin Şık Detayları

Güzel bir bluz, havalı bir elbise, cool bir jean, şık bir kazak… Hepsi tek başına ne kadar güzeldir değil mi?...

Kapat