Arama Yap

Trend Alarmı: Oversized Parçalar

Trend Alarmı: Oversized Parçalar

İşleri biraz büyütme zamanı! Daha büyük parçalarla, trendleri daha büyük takip edin. Sezonun bombası olan “oversized” parçaları mercek altında alıyoruz. Oversized modasını nasıl, ne zaman ve ne şekilde kullanabileceğinizi merak ediyorsanız, kemerleri bağlayın, başlıyoruz!

Over Over Oversized!

Oversized ile tanışma

1. Oversized ile tanışma
Oversized modası, üzerinizde 2-3 beden büyük duran kıyafetler gibi özetlenebilir. Ancak o kıyafetler hiç de 2-3 beden büyük değildir. 36 beden olan ama devasa görünen bir mont bu akımın güçlü bir temsilcisidir. Sadece biraz daha büyük tasarlanmıştır. İşin aslı bu.

Hemen hemen her parçanın oversized modeli mevcut

2. Hemen hemen her parçanın oversized modeli mevcut
Montlar, bomber ceketler, paltolar, kazaklar, atkılar, şallar, gözlükler, küpeler ve kolyelerin oversized versiyonlarını görmeye başlamış olmalısınız. Asla oversized olmayacak ve oversized versiyonu güzel olmayacak parçalar muhtemelen iç giyim ve spor giyim olacaktır. Aklınızda olsun.

Oversized parçaları kombinleme detayları

3. Oversized parçaları kombinleme detayları
Oversized’larınızı kombinlerken tezatlıktan faydalanın. Temel prensip bu tezatlık.
Skinny jean ve dev bomber ceket buna bir örnek olabilir.
Tiril tiril incecik ve ip askılı bir elbiseyi kocaman puf montlar ile kombinleyin.
Kalem etekler ve gösterişli aksesuarlarla kombinleyeceğiniz dev paltolar da bu akım için harika seçimler olur.
File çorap ve skinny elbise ile kombinleyeceğiniz oversized paltolar da aklınızda olsun.
Skinny altlarınızı oversized hoodie’lerle kombinlemek de bu sevdaya dahil.

Öte yandan, oversized kazak ile oversized montu bir arada kullanmayı aklınızdan bile geçirmeyin. İki oversized parçayı birarada kullanmak bu trendi bitirebilir.

Rahatlığın kalesi oversized

4. Rahatlığın kalesi oversized
Oversized parçalar seçerken onları gerçekten rahat etmek için aldığınızı unutmayın. O puf montlar, o dev atkılar ve ceketlerin amacı, sizi sarıp sarmalayan bir huzur, bir konfor olmalı. Rahat edeceğinize ve rahat taşıyacağınıza emin olduğunuz bir parça tercih edin. Tarzın büyük bir kısmı, kıyafeti iyi taşıyabilmektir, unutmayın.

Oversized trendinin sınırlarını zorlayın

5. Oversized trendinin sınırlarını zorlayın
Trende kendinizden bir dokunuş eklemeye var mısınız? Bunu yapmanın yolu aslında çok da zor değil. Makyajınızı biraz daha abartılı yapın, tırnaklarınızı biraz daha abartılı renklerle süsleyin, kısacası siz kendinizce sınırları zorlayın.

Oversized modasını özetleyebildiysek ne mutlu bize. Yeni bir trend alarmında görüşmek üzere. Tarzınızı tamamlayacak parçalar Penti‘de!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Trend Alarmı: Oversized Parçalar - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Yılda Aşk Hayatın Nasıl Olacak?
Yeni Yılda Aşk Hayatın Nasıl Olacak?

Yeni yılda aşk hayatının nasıl olacağını merak ediyorsan, bizim tahminlerimizi mutlaka okumalısın. Aşk, öyle bir şey ki, beklersin gelmez, beklemezsin...

Kapat