Arama Yap

Trend Alarmı: Saç Küpesi

Trend Alarmı: Saç Küpesi

Yaz geldi ve saçlar şenlendi. Saçlarınızı farklı kesimler, farklı renkler ve birbirinden orijinal aksesuarlar ile stilinize uygun hale getirebilirsiniz. Bu yazın çok sevilecek saç aksesuarlarından birisi de saç küpesi.

İlk kez duyanlar olduğu gibi, çoktan birkaç tane edinmiş ve yaza hazırlananlar olduğunu da biliyoruz. Trend alarmını duyar duymaz yazıya gelenler için güzel haber, farklı kullanım şekillerini bir araya getirdik.

Saç küpelerini, hair piercing ya da hair ring olarak da duyabilirsiniz.

Saç küpelerini nasıl, nerede ve hangi model saçlarla kullanılır derseniz, yazımızın devamında buna değiniyoruz.

Saç Küpesi Kullanmak İçin En İyi Saç Modelleri

  • Örgü ile Kullanım: Saçınızı düz ya da dalgalı olarak fönledikten sonra, bir tutam alın ve örmeye başlayın, örgünüzü bitirip bağladıktan sonra, örülü kısmın istediğiniz yerine saç küpelerinizi takın. Saç küpelerinizin açılıp kapananlardan olması işinizi kolaylaştıracak. Açılıp kapananlardan bulamazsanız, saçınıza takmak istediğiniz halkayı, örgü yaparken bir saç lastiğine geçirin ve saçınıza lastik üzerinden geçirin.

  • Tel Toka ile Kullanım: Saçınıza son modelini verirken, tel tokalarınıza, ucu açılmayan saç küpelerini geçirin. Sonra bu tel tokalarla son modeli verin. İstediğiniz kısmı tutturun ve dilerseniz tel tokaları gizleyip sadece saç küpesinin görünmesini sağlayabilirsiniz.

gold stick multi toka

  • Şerit Kullanım: Saçınızın sağ ve sol tarafından saç tutamları ayırın. Saç lastiğine 5-6 tane halka saç küpesi geçirin, bunları saçınızın ayırdığınız kısmına takın ve başınızın arkasında bu iki tutamı birleştirin.

siyah bracelet multi toka

  • Dağınık Topuz ile Kullanım: Saçınızın ufak bir kısmını örün ve örgü yaparken aralara saç küpesi takın. Sonra saçınızı dağınık bir şekilde ama küpelerin görünmesine engel olmadan topuz yapın. Salaş bir şıklık için güzel olacaktır.

Saç küpesi nerede kullanılır derseniz, festivaller, plajlar, partiler sizi bekliyor deriz. Sezonun en sevilecek saç aksesuarı olacağından emin olduğumuz saç küpesini, piercingler, ince ve küçük yüzükler, farklı ve renkli halkalardan kullanabilirsiniz.

Örneğin plaja giderken saçınızı örerken saç küpesi kullanın ve bunu bikininize uygun renklerde yapın. Keyifli bir uyuma kim hayır der?

siyah bracelet multi

 

Saçlarınız ıslansa bile örgünün içinden çıkmayacak olan saç küpesi, plajda rahatça kullanılabilir.

Partilerde ve festival tarzlarında bolca kullanılacak olan bu trendi yakalamak zor değil. Penti’nin sitesini ziyaret ederek tarzına uygun saç küpeleri seçmeye başlayabilirsin. Şimdiden denemelere başlayın.

Sen de saç küpeleri hakkında düşündüklerini bu yazının altında bizimle paylaşmayı unutma! 🙂

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Trend Alarmı: Saç Küpesi - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
sıcak denizleri fethetme zamanı
Sıcak Denizleri Fethetme Zamanı!

İç ısıtan kahveler yerini frappelere bırakıyor. Yorganlar, pikelerle yer değiştiyor. "Nerenin limonatası daha iyi?" tartışmaları alıp başını gidiyor. Ofislerde klima...

Kapat