Arama Yap

Yaz Bitmeden Tepeden Tırnağa Bakım

Yaz Bitmeden Tepeden Tırnağa Bakım

Yaza nasıl bakımla başladıysak, yazı bitirirken de o bakım sürecine girmekte fayda var. Yaz biterken tepeden tırnağa bakım kışa hazırlanmanız için çok faydalı olacaktır. Neden tepeden tırnağa bakıma ihtiyaç duyduğumuzu ise az çok tahmin edersiniz. Güneşin cildimizi kurutması, deniz ve havuz suyunun saçlarımızı ve cildimizi yıpratması, tırnaklarımızın dış etkenlerden olumsuz etkilenmesi ve yüzümüzdeki nemsizlik bu bakımın gerekliliğini gözler önüne seriyor.

Yaz Biterken Tepeden Tırnağa Bakım İçin Hazır Olun!

Yaz Biterken Saçlara Bakım
Saçlarınızın kırılan uçlarını, yıpranan dokusunu ve nemsizliğini ortadan kaldırmak hiç de zor değil. Öncelikle saçlarınız artık zayıflamış uçlarını kestirin. Ardından düzenli olarak yağ bazlı bakım maskeleri yapın. Bir süreliğine ısılı işlemleri iyice seyreltin. Saçlarınızı boyuyorsanız saç bakımınızı boyalı saçlara göre dizayn edin.
Yaz biterken saç bakımının en önemli maddesi her zaman iyi bir kesimdir. Bu detayı asla atlamayın.

Yaz Biterken Yüz Bakımı
Sıcak hava cildinizin nem kaybetmesine neden olur. Cilt tipiniz ne olursa olsun, üstten dokunduğunuz deri değil, bir alt katmanındaki katmanın nemli olup olmadığını dikkate almalısınız. Cildinizce çizgiler oluşmaya meyilliyse, cildinizin alt katmanında nem azalıyor demektir. Öncelikle yumuşak bir peeling ile işe başlayın. Ölü derilerden kurtulursanız, daha sonra yapacağınız işlemler cildinize daha iyi nüfuz eder.
Peeling sonrası, 4 hafta boyunca düzenli olarak nem maskesi uygulayın. Su bazlı nemlendirici ve toniklerle de günlük rutinlerinizi tamamlayın.

Yaz Biterken El ve Ayak Bakımı
El ve ayaklarımızın hakkını ödeyemeyiz. Onlara en güzel kremleri sürmeli, en iyi bakımları yapmalıyız. Yazın su, güneş ve kumdan etkilenen tırnaklarınız için düzenli olarak güçlendirici ürünler kullanmakla işe başlayın.
Haftada 2 kez, ayaklarınızı 1 tam limon sıkıp, 2 tatlı kaşığı tuzu karıştırdığınız suda bekletin. Derin bir arınma sağlayacaktır.
Ellerinizi her zaman güneşten koruyun ve ellerinize dört mevsim güneşten koruyan nemlendiriciler uygulayın. Tırnak bakımı konusunda kalıcı oje ve takma tırnaklara bir süreliğine veda edin. Tırnaklarınızın nefes almasını sağlayın.

Yaz Biterken Vücut Bakımı
Yaz biterken cildinize vereceğiniz en iyi iki hediyeyi açıklıyoruz: Kese ve masaj. Ardından da sıcacık pijamaları giyip melek gibi uyumak. Bununla birlikte, diz ve dirseklerinizi düzenli olarak nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
Bacaklarınızın ve kollarınız kurumaya meğilli ise düzenli olarak hafif kese yapabilirsiniz.

Yaz Biterken İç Temizlik
İç organlarınızı temizlemek, mevsim dönüşüne hazırlanmak ve hazımsızlıkları gidermek için 3 günlük temizleyici detoks programlarını uygulayabilirsiniz. Hatta bu programları her ay 3 gün bile uygulamak size çok iyi gelecektir.


Olmazsa Olmazlar:
* Her gün en az 8 saat uyku
* Her gün en az 3 litre su
* Her gün 30 dakika egzersiz

Bu olmazsa olmazlarla birlikte sonbahara harika bir başlangıç yapabilirsiniz. Yaza güzel bir veda, sonbahara merhaba demek için yapmanız gerekenler gayet kolay. Hadi kendinize güzellikleri armağan edin.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yaz Bitmeden Tepeden Tırnağa Bakım - Moda & Güzellik Blogu