Arama Yap

Yaza Fit Girmek İçin Tavsiyeler

Yaza Fit Girmek İçin Tavsiyeler

Yaz yaklaşırken çoğumuzu bir telaş alır. Kilo vermek, yaza zinde ve fit girmek hepimizin ortak arzusu haline gelir. Hayal ettiğimiz ve içinde mutlu olacağımız bedeni ister dururuz. Bunu hayal etmekten vazgeçip, gerçekleştirmek mümkün. Temel alışkanlıklarda değişiklik ve biraz da kararlı olmakla bunu değiştirebilirsiniz. Yaza fit girmek için tavsiyelerimize bir göz atın, size göre olanları uygulamakla fitlik yolculuğuna başlayın.

1. Hayalinizi Canlandırın
İçinde kendinizi rahat hissetmek istediğiniz bikini ve/veya mayoyu telefonunuzun kilit ekran görüntüsü yapın. Böylece hayaliniz daima canlı olarak karşınızda olacak. Telefonunuzu elinize her aldığınızda, bir kez daha hatırlayacaksınız. Bu da sizi abur cuburlardan uzak tutarak fit olma yolculuğunuzda destekler.

2. Spor Yapın
Birine “spor yap” demek çok kolay, farkındayız. Keşke spor yapmak da bu kadar kolay olsa. Spor için ürettiğiniz bahaneler neler? Yorgunluk mu? Spor yaparsanız vücudunuzda enerji açığa çıkar ve daha az yorgun hissedersiniz. Uyku mu? Düzenli olarak spor yaparsınız uyku kaliteniz artar ve sabah uyanmak daha kolay olur. Nereden başlayacağınızı bilememek mi? Hemen spor asistanı app’lerden bir tane indirin ve çalışmaya başlayın. Bahanelere geçit yok.
Spor giyim koleksiyonu sportif tarzınızı desteklemek için Penti’de.

3. Ulaşılabilir Hedefler
Kilo vermek üzere yola çıkıp “2 ayda 10 kilo” vermek gibi mucizeler bekliyoruz. Kilo verirken yapılan genel hatalardan birisi de bu. Mucize beklemek. Şimdi o devasa hedefleri bir kenara bırakın ve bir uzmanın önerdiği sürede, önerdiği kadar kilo vermek için düğmeye basın. Evet, bir uzman yardımı almak her zaman çok iyidir.
Hayalinizdeki gibi bir yaz yaşamak için hala bolca zaman var.

4. Yarını Planlayın
Gelecek anlamındaki yarın değil, tam olarak yarını planlayın. Yarın ne yiyip, içeceğinize; ne kadar ve nasıl spor yapacağınıza şimdi karar verin. Kahvaltınızda ne olacağını, öğle ve akşam yemeklerinizin planını şimdiden yapın. Böylece, unuttuğunuz marketten almanız gereken bir şeyler varsa halletmeniz daha kolay olur. Bu da sizi zor durumda kalıp abur cubura yönelmekten kurtarır. Aynı şeyi spor konusunda da yapın. Yarının egzersiz planı elinizin altında olursa kendinize verdiğiniz sözü tutmak daha kolay olur.

5. Olmazsa Olmazlar
Yaza fit girmek için, güne su içerek başlamayı ve bitirmeyi ihmal etmeyin.
Yemeklerinizi tatlandırmak için tuz değil, baharat ve limonlardan faydalanın.
İşlenmiş şeker içeren gıdaları tüketmeyi bırakın.
Akşam yemeklerinizi, saat 7’den sonraya bırakmayın.

6. Mevsimin Fırsatlarını Değerlendirin
İnsanın kendini dışarı atması için hava ve mevsim öyle güzel ki, bunun avantajlarını değerlendirmemek ayıp olur. Yürüyüş için kendinizi sokağa atın, yemek için kendinizi parklara atın, yüzmek için de açık yüzme havuzlarını değerlendirebilirsiniz. Fena olmaz, değil mi? Şehirdeki yüzme havuzlarını işaretleyin ve yaza yüzerek fit girin.

Yaza fit girmek, hayalinizdeki bikini, mayo ve plaj kıyafetleri içinde konforlu olmak ve iyi hissetmek için küçük değişiklikler yeterli. Yazın en güzel bikinileri Penti‘de sizi bekliyor, unutmayın.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yaza Fit Girmek İçin Tavsiyeler - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Yaz Alışverişinde Mutlaka Olması Gereken Parçalar

Yaz alışverişi deyince aklınıza neler geliyor? Dolabınızda olmayan bir sürü güzel ve trendi parça değil mi? Şimdi o parçaları tamamlamanın...

Kapat