Arama Yap

Yazın Tadını Çıkarmak İçin Harekete Geç

Yazın Tadını Çıkarmak İçin Harekete Geç

Yaz geliyor, bikini hayalleri, mayo modelleri havalarda uçuşuyor. Yazın tadını çıkarmak için harekete geçin ve vücudunuza biraz şekil vermek için çalışmaya başlayın. Şikayetçi olduğunuz o birkaç kilo fazlayı atmak aslında çok zor değil. Kısa sürede birkaç kilo vermeniz ve bunu yaparken de şekillenmeniz için önerilerimizi mutlaka okuyun.

1. Kısa Süre Derken Kastettiğimiz…
Kısa süre derken aslında o kadar kısa zamandan bahsetmiyoruz. 4 haftalık bir programla 4 kilo vermek gayet makuldür. Ama 1 haftada 4 kiloyu vermek o kadar makul değildir. Kendinize bir zaman aralığı verin ve başlayın.

2. Spor Aktivitesi Seçimi
Şekillenmek için hareket şart.
– Yürüyüş: Her gün yarım saat tempolu yürüyüş, doğru beslenmeyle desteklenirse kilo kaybetmenize yardımcı olur.
– Pilates: Şekillenmek için en iyi sporlardan birisi. 4 haftada harikalar yaratabilirsiniz.
– Yüzme: Sırt, karın, bacak ve kalça çalıştıran yüzme düşündüğünüzden ağır bir spordur ve düşündüğünüzden daha iyi şekillendirir.
Seçeceğiniz spor aktivitesine uygun ve en moda spor giyim ürünlerini Penti’de bulabilirsiniz.

3. Beslenme Konusu
Kilo verme amaçlı beslenmeden, dikkate almanız gereken ilk şey sağlık. Anlatılınca kulağa sağlıklı gelmeyen ağır detokslar bir çözüm olarak görülmemeli. Sağlıklı olduğu beyan edilen tüm gıdaların da herkese uymayacağını unutmamak gerek.
Bir sağlık sorununuz yoksa, hayatınızdan şekeri, tatlıları ve paketli gıdaları çıkarıp, yerlerine de sağlıklı seçimler koyarak büyük fark yaratabilirsiniz.
Kahvaltı ve öğlen yemeklerinizde ağırlık verip, akşamları hafif ve en geç akşam 7-8 gibi bir saatte yiyerek öğünleri tamamlayabilirsiniz.
Bu konuda bir uzmandan yardım ve bilgi almak her zaman en iyi seçimdir.

4. Spor İçin Zaman
Yazın tadını çıkarmak için yola çıktık ama spor günlük hayatınızda çok yer tutacak ve size mani olcak gibiyse buna bir çözüm bulmalı. Dışarı çıkarak spor yapmak için yeterli zamanınızda yoksa, yazın hedeflediğiniz vücut için evde de spor yapabilirsiniz.
– Squat: Online mecralarda squat hakkında çok iyi örnekler bulabilirsiniz. Kalça ve bacak egzersizi olan squatı günden güne artırarak çalışın. İlk günden kendinize yüklenmeyin.
– Crunch: Karın kaslarınızı çalıştırmak ve güçlendirmek için günde 10 mekik hiç fena olmaz.
– Plank: Yüz üstü ve yan planlar kol ve gövde kaslarınızı güçlendirir. Güçlenen kaslar da daha fazla yağ yakar.

Yazın tadını çıkarmak için harekete geçin. Geç kaldığınızı düşünmeyin. Hatta isterseniz hemen o çok istediğiniz bikini ve mayoları Penti’den alabilirsiniz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yazın Tadını Çıkarmak İçin Harekete Geç - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Plaj Giyimde Son Trendler

Uzun yıllar önce, plaj giyim deyince akla mayo ve pareolardan başka bir şey gelmezdi. Zamanla moda, plajlarda da kendini göstermeye...

Kapat