Arama Yap

Yazın Yapılacak En İyi Spor Aktiviteleri

Yazın Yapılacak En İyi Spor Aktiviteleri

Spor yapmak için en iyi mevsim sizce hangisi? Buna yaz demek de doğru, kış demek de… Aslında en doğrusu, spor yapmanın mevsimi olmadığı… Öte yandan, yazın spor yapmak çok daha kolay yağ yakmanıza yardımcı olur ve özellikle kilo vermek için spor yapanlar, yazın spor yapmaktan verimli sonuçlar alırlar. Yazı spor dolu geçirmek isteyenler için önerilerimizi yazma zamanı. Yazın yapılacak en iyi spor aktiviteleri ve yazın spor yaparken dikkat edilmesi gerekenler burada!

Yaz ve Spor

1. Yüzme
Yaz deyince en iyi spor tabii ki yüzme oluyor. Yazın düzenli olarak yüzmek için açık veya kapalı bir havuza üye olun ve başlayın. Yüzmeye başlarken ilk günden kendinizi çok fazla yormak hiç doğru olmaz. Önceleri, günde 15 dakikayla başlayın, sonra bunu 1 saate kadar çıkarın. Penti’nin mayo ve havluları havuzda yanınızda.

2. Parkta Yoga
Yazları sabah erkenden uyanıp, en yakın parka gitmek, yarım saat kadar yoga yapmak ve güne çok mutlu başlamak çok güzel bir fikir değil mi? O zaman, yoga matınızı, tayt ve tişörtünüzü alın, alarmı erken bir saate kurun ve yarın başlayın. Sabah serininde kendinize muhteşem bir armağan vermiş olursunuz.

3. Yürüyüş
Her zaman en iyi en popüler sportif aktivite olan yürüyüşü elbette listemizde tutacağız. Yalnız, yürüyüşe çıkarken günün saatini göz önünde bulundurun ve güneşten koruyucu krem sürmeyi ihmal etmeyin.

4. Tabata ve HIIT
Tabata, 4 dakikada yağ yakımını başlatan ve gün boyu sürmesine yardımcı olan bir antrenman. Düzenli olarak 4 hafta boyunca yaparsınız, inanılmaz fark görebilirsiniz. Tabata yaz için uygun bir antrenman, çünkü kısa süre alıyor ve hızlı sonuç veriyor.
HIIT, tıpkı Tabata gibi, kısa sürede tamamlanan bir seri. Bu çalışmanın da amacı, vücudu kısa sürede yağ yakımına başlatmak. Yaz sporu olarak Tabata ya da HIIT’i tercih edecekseniz, bir spor hocasına da mutlaka danışın.
Bir not: Tabata ve HIIT yaparken şort şeklinde tayt ve sporcu sütyeni giymek daha kolay ve hızlı hareket etmenize yardımcı olacaktır.

5. Yazın spor yaparken,
– Kalın kıyafetler giymek doğru değildir. Kalın kıyafetler su kaybetmenize sebep olur. Su kaybetmek ise iyi bir şey değildir. Amaç yağ yakmak ve kas kazanmak olmalıdır.
– Su içmek olmazsa olmaz. Vücudunuza mineral ve sıvı takviyesi yapmazsanız, kısa sürede olumsuz sonuçlar görebilirsiniz.
– Doğru zamanı ayarlayın. Havanın en sıcak olduğu saatlerde spor yapmak yerine serin zamanları tercih edin. Sıcak havanın kalbinizi yoracağını unutmayın.
– Kendinizi saat ve programlara uydurmaya çalışmayın. Vücudunuzun size söylediklerine göre planınızı siz belirleyin. Önce sağlık.

Yazın yapılacak en iyi sporu seçmek ve kendinize göre uyarlamak için durmayın, şimdi başlayın.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yazın Yapılacak En İyi Spor Aktiviteleri - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Güneşlenirken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Sokakta yürürken ya da plajda şemsiyenizin altında olmanız fark etmez, her durumda yaz boyunca güneş ışıklarının hedefindeyiz. Güneş doğru zamanda...

Kapat