Arama Yap

Yeni Yıl Hedeflerini Gerçekleştirmenin 7 Yolu

Yeni Yıl Hedeflerini Gerçekleştirmenin 7 Yolu

Yeni yıl, herkes için yenilik ve tazelik anlamına geliyor. Çoğumuz, yeni yıl için yeni kararlar alıyor ve kendine yeni hedefler koyuyor. Hedefler her zaman insanı geliştirir. Hem gelişim, hem de hedeflerinizi gerçekleştirmek için önerilerimize mutlaka göz atın. İşte karşınızda yeni yıl hedeflerini gerçekleştirmenin 7 yolu!

Yeni Yıl Hedefleri Gerçek Oluyor

Tam olarak neyi değiştirmek istiyorsunuz

1. Tam olarak neyi değiştirmek istiyorsunuz?
İlk adım olarak hayatınızda neyi değiştirmek istediğinizi belirleyin. Bunun adını koyun. Kararlarınızı “bu sene çok çalışacağım”, “bu sene spor yapacağım”, “bu sene dostlarımla daha çok zaman geçireceğim” gibi havada kalan lafları bir kenara koyun. “Her gün 1 saat ders çalışacağım”, “her hafta 3 gün spor yapacağım” ve “arkadaşlarımla her cuma sinemaya gideceğim” gibi gerçekli laflar daha iyidir.

Negatif düşüncelere veda etme zamanı

2. Negatif düşüncelere veda etme zamanı…
Yeni yıl için bir planınız varsa, bunu gerçekleştirmek için çok çalışmanız gerekiyorsa durmayın ve devam edin. Dışardan size “yapamayacaksın” diyenler olacaktır. Benzer şekilde, “anlamsız” bulanlar da olcaktır. Ama, en önemlisi, sizin içinizdeki inanç ve ses. Onu dinleyin.

Haftalık ve aylık bilançolar çıkarın

3. Haftalık ve aylık bilançolar çıkarın.
Her hafta ve ay biterken, neler yaptığınıza dönüp bir bakın. Haftalık ve aylık olarak neler yaptığınızı bilirseniz, günler su gibi akıp gitmez.

Sporu hayatınızın bir parçası haline getirin

4. Sporu hayatınızın bir parçası haline getirin.
Spor, sizin için bir hedef olmasın, hayatınızın bir parçası olsun. Unutmayın, atalarımızın da dediği gibi, “sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.” Spor yaparken ihtiyaç duyacağınız pek çok şey için Penti’ye uğramayı unutmayın.

Fazlalıklardan arının ve hedefe ulaşın

5. Fazlalıklardan arının ve hedefe ulaşın.
Sizi yavaşlatan, yoran, hayatınızı daraltan her şeyden uzaklaşın ve kurtulun. O son 5 senedir, “bir ara giyerim” diye sakladığınız kıyafetlerle işe başlayın mesela. Fazlasıyla sade ve mutlu bir döneme gireceksiniz.

Mola vermeyi ihmal etmeyin

6. Mola vermeyi ihmal etmeyin.
Hedefleri gerçekleştirirken, düzenli aralıklarla mola vermek, nefes almak ve dinlenmek gerekir. Hedeflerin kalanına ulaşmak için, enerjiye ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Hedefe varınca mutlu olmayı unutmayın

7. Hedefe varınca mutlu olmayı unutmayın!
Pek çok insan, hedeflerine varınca, kendine yeni bir hedef koyar ve bu böyle devam eder. Siz, hedeflediğiniz şeye ulaştığınızda bunun için kutlama yapmayı ve mutlu olmayı ıskalamayın.

Yeni yıl hedeflerinizi gerçekleştirmenin yolunu takip edin ve bizi de anmayı unutmayın.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yeni Yıl Hedeflerini Gerçekleştirmenin 7 Yolu - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
kışı sıcak geçirmek için gerekenler
Kışı Sıcak Geçirmek İçin Gerekenler

Soğuk kış günleri kapıda. Yer yer ılık bir kış geçiriyor olsak da, soğuklar kendini hissettiriyor. Ne demişler, “kötü hava yoktur,...

Kapat