Arama Yap

Yeni Yılda Daha Fit Olmak İçin

Yeni Yılda Daha Fit Olmak İçin

Yeni yıl yaklaştıkça, yeni yıl hedefleri için listeler de hazırlanmaya başlıyor. Herkes yeni yılın büyük bir tazelik ve yenilikle gelmesini ister. Bunun için de kendine hedefler koyar. Yeni yıl hedefleri arasında daha fit bir bedene sahip olmak isteyenler varsa, önerilerimiz onlar için. Yeni yılda daha fit olmak için yapılması gerekenleri bir araya topladık ve başlıyoruz.

2018 Hedefleri Hayata Geçsin!

daha fit olmak nerede başlar

1. Daha fit olmak nerede başlar?
Yapılan araştırmalar ve yapılan diyetler gösteriyor ki, pazartesi başlayan diyetlerin büyük bir kısmı çarşamba günü sona eriyor. Daha fit olmak için yolculuk yeme-içme alışkanlıkları durağında başlar. Yeni yılda daha fit olmak için, mutfağınızda ve beslenme alışkanlığında küçük değişiklikler yapmaya karar verin. Abur cuburlar yeni sağlıklı atıştırmalıklara bıraksın. Fast foodlar yerini sağlıklı yemeklere bıraksın. Ufak kaçamaklar sağlıklı tercihlerden yana olsun. Bu küçük değişiklikleri yapmaya başladıktan sonra daha sağlıklı ve fit hissetmeye başlayacağınıza eminiz.

haraket etmek için bahaneler

2. Hareket etmek için bahaneler.
Daha fit bir beden için spor ve hareket en önemli adımlardan bir tanesi. Hareket etmek için bahaneler üretin kendinize. Evden çıkıp yolu uzatıp hedefe ulaşmak da mümkün; düzenli spora başlamak da… Spor elbette en doğru seçim olur. Herkesin biyolojik saati ve yaşam koşulları farklıdır. Ancak, herkesin 24 saatlik bir gün içinde, 1 saat boş zamanı muhakkak vardır… Evde ya da salonda spor yapabilir, bir dans kursuna katılıp hayata hareket katabilir ya da düzenli yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Spor yaparken her zaman yanınızda olan Penti’nin Active koleksiyonuna mutlaka göz atın. Her koşulda spor yapmanız için pek çok seçenek mevcut.

neden daha fit olmak istiyorsunuz

3. Neden daha fit olmak istiyorsunuz?
Yola çıkmadan evvel, bu sorunun da cevabını bulun. Cevaplar genelde ikiye ayrılır: Kendim için diyenler ve beğenilmek için diyenler… Fit olma arzunuz daima kendinizi iyi hissetmek, kendi mutluluğunu için olsun.
Öte yandan sağlığınızı etkileyen bir durum varsa, bu fit olma yolculuğuna bir uzman eşliğinde  çıkın.

nereden nereye demek için

4. Nereden nereye demek için…
Fit olma yolculuğunda, “nereden, nereye?” demek harikadır. Kendinize 3 aylık bir fit olma programı çıkarın. Her haftaya bir hedef koyun. Son olarak da 3 ayın sonunda varmak istediğiniz ana hedefiniz olsun. Bütün bu yolcuğa başlamadan önce de boydan bir fotoğrafınızı çekin. 3 ayın sonunda “nereden, nereye?” derken bizi de mutlaka hatırlayın.

Kilo vermek de fit olmak da insanın kendine hediye edebileceği en güzel yeni yıl hediyeleridir. Yeni yıl hedeflerinizde fit olmak varsa, bunu sadece ve sadece kendiniz için yapın. Şimdiden mutlu bir yıl dileriz.

1 Comment

  • Reyhan 9 Aralık 2017 19:43

    Harika bir yazi. Kendim icin yararli tavsiye buldum. Tesekkur ederiz … 🙂

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yeni Yılda Daha Fit Olmak İçin - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
yeni yıl hedeflerinde neler var
Yeni Yıl Hedeflerinde Neler Var?

Yeni yıl kararları verilmeye, hedefleri çıkarılmaya başlandı bile. Yeni yıl hedeflerini düşünmeye başladın mı? Kilo vermek, spora başlamak, sağlıklı yaşamak,...

Kapat