Arama Yap

Yeni Yılda Yeni Bir Sen

Yeni Yılda Yeni Bir Sen

Yeni yılın başındayız. Yeni yıl adeta yeni bir sayfa, yeni bir şans ve yeni bir fırsat gibi. Hepimiz yeni yıl için planlar yaptık, kararlar aldık. Bu kararları gerçekleştirmenin vereceği mutluluğu tatmak istiyorsanız, önerilerimize kulak verin deriz.
Yeni yıl için aldığınız kararları gerçekleştirmek imkansız değil. Şimdi hazırsanız, yeni yılda yeni bir hayata başlamak için kemerlerinizi bağlayın ve yola çıkalım…

Yeni Yıl Kararlarını Gerçekleştirmenin Yolları

ajandaların büyüsü

1. Ajandaların Büyüsü
Yeni yıl kararlarınızı gerçekleştirmek için mutlaka bir ajanda edinin. Mümkün olduğu kadar basit, taşıması kolay ve sade bir ajanda olsun. Ajandanızı aktif olarak kullanın, planlarınızı ajandaya işleyin ve planınızı gerçekleştirdiğiniz zaman üzerini çizin.

yeni alışkanlıklar

2. Yeni Alışkanlıklar

Yeni yıl için gerçekleştirmek istediğiniz kararınız nedir? Spor yapmak mı, sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmak mı ya da para biriktirmek mi? Hepsini yapmanız mümkün. Alışkanlıklar şöyle çalışır: Aynı şeyi önceleri düzenli ve bilinçli olarak yaparsanız. Sonra, o sizin vazgeçilmez bir tutkunuz haline gelir ve sürdürülebilir olur. Önce biraz zorlansanız da pes etmeyin.

ertelemekten müzdarip olanlara

3. Ertelemekten Muzdarip Olanlara

Bir planınızın varsa, onu gerçekleştirmenin yolu, yola çıkmaktan geçer. Bir an önce başlayın ve ertelemekten kurtulun. 2018 yılı planlarınız arasında muhteşem bir gardıroba sahip olmak varsa, her ay belli bir bütçe ayırarak giyim kuşam alışverişinizi yapın. Yola çıkan, hedefe yaklaşır.

gerçekçi hedefleri gerçekleştirmek

4. Gerçekçi Hedefleri Gerçekleştirmek

Koyduğunuz hedefleri yeniden düşünün. 2018 yılı hedefleriniz arasında dünyayı gezmek varsa ve henüz pasaportunuz bile yoksa bu gerçekçi bir hedef değildir. Gerçekçi hedef koymak için, “pasaportumu çıkaracağım ve 2018 yılında 3 farklı ülke göreceğim” deyin. Sonra da, para biriktirmek, evrak işlerini halletmek ve valiz hazırlamak gibi işlere girişin. Gerçekçi hedefler koymak gerçekten çok önemli.

anın tadını çıkarmak

5. An’ın Tadını Çıkarmak
Yeni yıl için ne planlarsanız planlayın, her günün ve her anın tadını çıkarmayı asla ihmal etmeyin. Yıl boyunca, mutlu olduğunuz anları, birlikte mutlu olduğunuz dostları ve bulunmaktan mutlu olduğunuz yerleri hayatınıza dahil edin. Her an eşsiz ve özeldir, anın tadını sevdiklerinizle birlikte çıkaracağınız bir yıl olmasına özen gösterin.

Yeni yıl planlarınız arasındaki en önemli şey, siz kendinizsiniz. Yılın yıldızı olarak, yılı keyifle yaşamaya özen gösterin.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yeni Yılda Yeni Bir Sen - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
yeni yıl partisine hazır mısın
Yeni Yıl Partisine Hazır Mısın?

2018’e sayılı günler kaldı! Tam bir hafta bile yok artık, gerçekten de sadece sayılı günler var… Peki yeni yıl partisine...

Kapat