Arama Yap

Yeni Yılda Yeni Spor Aktiviteleri

Yeni Yılda Yeni Spor Aktiviteleri

Yeni yıl kararlarınız ne durumda? Kararlar listesinin en üstlerinde hep sağlıklı yaşam odaklı kararlar olur. Spora başlamak, sebze ağırlıklı beslenmek, kasları güçlendirmek, cildinize daha iyi bakmak… Yeni yıl kararları konusunda hepimizin aklından geçen bir sürü şey var. Şimdi yeni yılda spora başlamak isteyenler için işleri kolaylaştırmak üzere kolları sıvadık. Yeni yılda yeni spor aktiviteleri ile hayatınıza enerji ve sağlık katmak için bizi takip edin.

Yeni Yılda Sağlık ve Spor

Evde Yürüyüş
Spor konusunda en sık karşılaştığımız engel, çevrede spor yapacak yer olmamasıdır. Yakınlarda bir spor salonu olmaması, yürüyüş yapacak bir parkın eksikliği bizi fikirimizden vazgeçirebilir. Ancak, uzun zamandır online video sitelerinde yer alan evde yürüyüş yapmayı öğreten videolar gerçekten tüm engelleri yıkmaya hazır. Ev konforunda yürüyüş yapabilirsiniz. Yarım saatlik eforlu bir yürüyüş çok iyi gelir. Evde yürüyüş için rahat bir şort/tayt, sporcu sütyeni ve tişört giyerek atmosferi daha da güçlendirebilirsiniz. Penti’nin aktif yaşam koleksiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Squat’sız Olmaz
Yine hem evde hem de salonda yapılabilecek bir seçenekteyiz: Squat. Squat, bacakları, kalçayı ve karın bölgesini güçlendiren bir egzersiz. Günlük temel esneme hareketlerinizden sonra, her gün 30 squat yapmak iyi bir fikirdir. Kendinizle yarışmak isterseniz de süper bir önerimiz var, 1 aylık bir squat macerası yaratın. Her hafta 20 squat artırarak 1 ay boyunca her gün squat yapın. Squat, yeni yıl planlarnda spor yapmak olanlar için harika. Hem her yerde yapabilirsiniz, hem de sonuçlarını çok hızlı olarak gözlemleyebilirsiniz.

Squash’a Var mısınız?
Gerçekten yeni bir deneyim yaşamak istiyorsanız, squash harika bir aktivite olabilir. Squash, bir duvara karşı tenis oynamak olarak özetlenebilecek bir spor. Squash kortu olan bir spor salonuna kaydolun ve başlayın. Çılgıncasına efor sarf edeceğiniz bu spor, form tutmak ve kalori yakmak isteyenler için harika. Çok terleyeceğinizi unutmayın ve mutlaka uygun spor kıyafetler seçin. Penti’nin aktif yaşam koleksiyonundaki sağlıklı spor kıyafetler squash için doğru seçim olacaktır.

Zumba
Spor yapmayı olduğundan daha eğlenceli hale getiren her şeyi çok seviyoruz. Zumba da bunlardan birisi. Müziği açın ve hocanın temposuna uyun. Zumba’yla tüm vücudunuzu çalıştırmak, günün yorgunluğunu atmak ve kardiyo yapmak mümkün. Zumba derslerinde konforlu ve esnek kıyafetler tercih etmelisiniz. Hareketleri rahatça yapmak için bu iyi bir seçenek. Penti’nin Lily Pantolonu Zuma için ideal.

Pedallama Zamanı
Son zamanlarda efor sarfetmek ve hedeflerine ulaşmak isteyenlerin tercihlerinden birisi de spor salonlarının bisiklet sınıfları. Bisiklet sınıflarında müzik ve temponun etkisiyle zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Ders öncesi ve sonrasında hocanın gösterdiği esnemeleri yapmayı ihmal etmeyin. Bisiklet gibi yoğun sporlarda esneme çok önemlidir. Derse tayt ve sporcu sütyeni ile katılmak mümkün. Havlu almayı unutmayın.

Yeni yılda daha önce denemediğiniz bir spor aktivitesini denemeye karar verdiyseniz bu harika bir haber. Spor konusunda da her zaman yanınızdayız. Penti’nin aktif yaşam koleksiyonuna göz atmadan harekete geçmeyin.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yeni Yılda Yeni Spor Aktiviteleri - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Kış İç Giyim Modası

2019 yılının iç giyim modasına hızlıca göz atalım. Bakalım yeni yıla girdiğimiz bu günlerde neler popüler, neler gözler önünde ve...

Kapat