Arama Yap

Yoga Mı Pilates Mi? İhtiyacınız Olan Hangisi?

Yoga Mı Pilates Mi? İhtiyacınız Olan Hangisi?

Yaz sezonu yavaş yavaş sona erdi. Yazın en keyifli spor aktiviteleri olan yüzme ve yürüyüşler de artık iyice azaldı. Şimdi, sonbahar ve kış dönemi için sportif aktiviteleri planlama zamanı. Sizler için pilates ve yoga konusunda kısa bir araştırma yaptık. Her iki aktivitenin de özelliklerini bir araya getirdik. Yoga mı, pilates mi? İkisini de inceleyin, ihtiyacınız olanı seçin.

Yoga mı, Pilates mi?

 

Neden Yoga?
Eski ve köklü bir beden disiplini olan yoga, sadece dış görünüşü değil, iç dünyamızı da etkiliyor. Yoganın, ruh, beden ve zihin üzerinde sonsuz faydası var.
– Yoga yaparak 1 yıl içerisinde kaslarınızın uzayarak gelişmesini sağlayabilir ve daha önce görünebilirsiniz.
– Yoga, aynı zamanda bir nefes egzersizi de yapmanızı sağlar ve doğru nefes alma tekniklerini öğrenmek sağlığınız açısından çok faydalıdır.
– Yoga, iç organlarınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Hazım ve gaz sorunlarınız azalır.
– Stresli bir hayatınız varsa, düzenli olarak yoga yapmak sizi stresin zararlı etkilerinden korur.
– Sonbahar ve kış sezonunda düzenli olarak yoga yapmak bağışıklık sisteminizi dinç tutar ve daha az hastalanırsınız.
– Yoga dingin ve huzurlu bir çalışma olduğu için, sakatlanma riski en az olanlar arasındadır.
– Yoganın faydalı etkilerini yaşamak için, düzenli ve disiplinli bir çalışma olmazsa olmazdır. Bu da yoga tek zorlayıcı özelliğidir.
Yoga sizin için daha uygunsa ve başlamaya karar verdiyseniz, yoga sınıfında da yanınızdayız! Penti’nin yoga pantolonları, spor sütyenleri ve tişörtleri burada.

 

Neden Pilates?
Pilates, 1880’li yıllarda Joseph Hubertus Pilates’in kendi geliştirdirdiği bir beden çalışması disiplinidir. Kendi bedenindeki sorunlardan yola çıkarak eğitimler alan ve sonrasında kendi disiplinini kuran Joseph Hubertus Pilates’e bugün çok şey borçluyuz. Joseph Hubertus Pilates sayesinde, pek çok duruş ve şekil bozukluğunun, kas güçlendirmenin ve sağlıklı bir bedene sahip olmanın en iyi yolu Pilates’i uygulayabiliyoruz.
– Pilates, kaslarınızını hem sağlıklı, hem de hızlı olarak geliştirmenizi sağlayacak nadir disiplinlerdendir.
– Pilates, çoğunlukla kendi vücut ağırlığınız ve nefesiniz yardımıyla çalışıldığı için herkesin kendine uygun egzersiz dozunu ayarlamasına olanak sağlar.
– Gün boyu masalarımızda oturarak istemeden geliştirdiğimiz kamburlarımızı, topuklu ayakkabılar giyecek zorladığımız bacaklarımızı, azıcık kilo alınca fırlayan göbeğimizi en iyi şekillendiren ve iyileştiren pilatestir.
– Pilates, sağlıklı ve dengeli beslenme ile birleşince hızlı yağ yakımı olanağı da sağlar. Sağlıklı beslenme konusunda bir uzmandan destek alarak yola çıkabilirsiniz.
– Pilates de tıpkı yoga gibi bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve sizi hastalıklardan korur.
– Pilates, hem salonlarda sınıf dersi olarak, hem de “reformer” diye adlandırılan aletli çalışmalar ile yapılabilir. Geliştirilen bir teknik olması pilatesi farklı kılar.
Pilates sizin için uygun olan antrenman ise ve “işte tam olarak aradığım bu” diyorsanız, pilates dersenizde de Penti’nin Aktif Yaşam koleksiyonuna göz atarak ihtiyaçlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Yoga ya da pilates… İhtiyacınız olanı seçin ve başlayın. Kış boyunca spor yapmak, yazın size çok faydalı ve sağlıklı bir şekilde dönecektir. Spor ve sağlık dolu bir hayat için Penti hep sizinle

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yoga Mı Pilates Mi? İhtiyacınız Olan Hangisi? - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Ofis Stilini Güçlendirmenin 5 Yolu

Sofistike, elegan ve benzersiz… Ofis stili konusunda herkesin aradığı muhteşem karma tam da bu. Ofiste nasıl giyinmeniz gerekiyorsa gereksin, bu...

Kapat