Arama Yap

Yola Çıkmadan Evvel Bu Önerilere Göz Atın

Yola Çıkmadan Evvel Bu Önerilere Göz Atın

Seyahat etmek, bir uçağa atlayıp başka bir coğrafyaya kanat açmak ve kültürel değişimin tadını çıkarmak eşsiz bir deneyim. Bu seyahat edeceğimiz ülke bir de uçakla ulaşabileceğimiz bir ülke ise heyecanı ikiye katlanır. 

Seyahat etmenin genellikle sevilmeyen bir tarafı var: Seyahate hazırlanmak! Vize işlemlerinden valiz toplamaya kadar her şey bu hazırlık evresinin içinde…

Bu süreci bira kolaylaştırmak için size bazı önerilerimiz var, bu önerileri yer yer hayat kurtarıp, yer yer küçük ama önemli detayları atlamanıza mani olacak.

Seyahat Hazırlığı Başlasın!

1) Vize, uçak bileti, konaklama, kimlik, sağlık durumunuzla ilgili bulundurmanız gereken bilgilendirme konusunda tüm evrakları bir arada tutun. Bu gibi evrakları organize etmek için bir çanta kullanabilirsiniz.

vize seyahat

2) Valiz hazırlama evresinde bir karar verin: Backpack denen kabine sığan büyün sırt çantalarından biri mi yoksa tekerlekli bir valiz mi götüreceksiniz. Sadece bir ya da iki şehir görecekseniz tekerlekli valiz almak, bolca yol ve durak yapacaksanız ise backpack mantıklı olur.

valiz hazırlama

3) Gideceğiniz şehrin hava durumuna bakın ve, kıyafet seçimlerinizi, şemsiye ya da gözlük ihtiyaçlarınızı hava durumunu da göz önünde bulundurarak yapın.

4) Valiz içi organize etme kısmı ise bir sanat 🙂 Öncelikle kaç gün kalacağınızı, gündüz ve gece ayrı kıyafetler giymek durumunda olup olmayacağınızı netleştirin. Sonra bunları bir kağıda yazın. Mesela, o siyah pantolonla şu beyaz tişört, lacivert etekle pudra pembe tişört gibi… Hepsine uyacağını düşündüğünüz bir çift ayakkabı ve yine hepsine uyacağını düşündüğünüz yedek ayakkabı almak iyi olacaktır. Özel bir kıyafet giymeniz gerekecekse onun ayakkabısını da ayrıca almalısınız. Eğer valizinizi kabine vererek zamandan kazanmak istiyorsanız, valizde daha fazla alana sahip olmak için ayakkabılarınızı, duş bonesi ile sarıp kolayca valize atabilirsiniz.

5) İç çamaşırlarınızı, kızlar özellikle sütyenlerinizi güzel bir şekilde saklamak için, sütyen yıkama toplarından yardım alabilirsiniz. Yıkama topu biraz yer kaplar gibi görünse de, sütyenlerinizi bozulmadan taşıyacak iyi seçeneklerden birisi.

6) Hassas, dantel ya da tül kıyafetlerinizi saklama poşetleri ile taşıyın ki, fermuar ya da aksesuarlardan zarar görmesin.

7) Kolye, bileklik gibi aksesuarlarınızı pipetten geçirerek taşıyabilirsiniz, böylece birbirlerine girip düğüm olmazlar.

8) Şampuan, nemlendirici, parfüm, deodorant gibi tüm sıvıları ufak ve kabin boy denen boyutlarda taşıyın. Aksi takdirde, uçuş kuralları gereği yanınızda taşıyamayacağınızı unutmayın.

seyahat haritası

9) Gideceğiniz şehrin haritasını cep telefonunuza indirin ve gitmeyi planladığınız yerleri işaretleyin. Böylece, son dakikada adres aramak zorunda kalmazsınız.

10) Power bank edinin ve dolu bir şekilde yanınızda taşıyın. Nerede, ne zaman şarja ihtiyacınız olacağı hiç belli olmaz. Uzun bir yürüyüş gününde telefonunuza ve belki de online haritaya ihtiyaç duyarken yolda kalmayın.

uzun seyahatlar

11) Uzun bir uçak yolculuğu yapacaksanız, ayakkabılarınızın çıkarmaya ihtiyaç duyacağınızı hatırlayın ve kabin bagajınıza bir çift çorap almayı ihmal etmeyin.

Bu 11 seyahat önerisi, yurt içi ya da yurt dışı tüm yolculuklarınızda işinize yarayacak ve temel önerilerdir. Güzel ve keyifli bir tatil geçirmenizi, konforlu bir yolculuk yapmanızı dileriz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yola Çıkmadan Evvel Bu Önerilere Göz Atın - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
bikini modelleri klavuzu
Bikini Modelleri Kılavuzu

Hayalinizdeki bikiniyi tahmin etme oyununa hoş geldiniz! Hayalinizdeki bikini, göğüslerinizi tam olması gerektiği gibi göstermeli, askıları varsa rahat olmalı, modanın...

Kapat