Arama Yap

Yükselen Trend: Korse

Yükselen Trend: Korse

Korseler, korse kemerler ve korse büstiyerler… Yükselen trend korse modasına hazır mısınız! Korse modası nasıl hayatımıza girdi, ne şekilde kullanılır sorularını cevaplayıp, kombin örnekleriyle bu trende ışık tutma zamanı… Korse modasında amacımızın ince görünmek olmadığını, bu modanın kesim ve model olarak korseye benzediğini peşinen söyleyelim. İnce görünüm ve giyeceğiniz kıyafetin daha iyi görünmesi için gerçek bir korseye ihtiyaç duyacaksınız, Bunun için de Penti’nin korse koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

Şimdi, korse modasından konuşma zamanı!

Korselerin hikayesi 1800’lerde Victoria dönemine kadar uzanıyor. O zamanlar kadınların narin bir görünüm kazanmak için kullandığı korseler, bugün bir moda akımı haline geldi bile. İnce bir belin, kadınlar için büyük bir tutku olması ise, Victoria döneminden eskilere kadar gider. Bugün ise, korse modası, Rihanna ve Kim Kardashian’ın öncülüğünde ortaya çıktı. Bir gün korse kesimli kıyafetlerle kameraların karşısına geçtiler ve o gün bu akım başladı. Korse kesimli bluzlar, büstiyerler ve kemerler sokakta yerlerini aldı. Korseler, Victoria döneminden bu yana geçirdikleri bu değişime, kendileri bile hayret ediyor olabilirler.

korse modası

Korse modasında amaç beli inceltmek ya da ince göstermek olmadığını söylemiştik. Korse kesimli kıyafetinizi bedeninize uygun olandan seçmeyi ihmal etmeyin. Korse kesimli bluzunuzu jeanlar, şortlar ve eteklerle kombinleyebilirsiniz. Tarzınızı bir adım ileri taşımak için, bol kesimli elbiselerinizi korse kesimli kemerler ile kullanabilirsiniz. Özellikle gömlek elbiselerle muhteşem bir uyum yakalamak mümkün. Öyle ki sanki korse modası, gömlek elbiseler için ortaya çıkmış!

Korse modasını takip ederken dikkat! Bu akım da, diğer her akımlar gibi, herkese süper bir şekilde uymuyor. Bel kısmınız ince ve vücut yapınız da kum saati modeline yakınsa harika uyacaktır. Ama, elma tipi vücutlar için beklenen etkiyi veremeyebilir.

korse nası durur

Korse modasının en güzel tarafı, belinizin inceliğini vurgulaması. Böylece korse etkisi ile daha narin bir görünüm yakalayabilirsiniz.

günlük giyim korse

Günlük giyimde, gelinlik ve abiyelerde karşımıza çıkan korse modası, yükselen trendler arasında. Korseli kombininizi yaparken, salaş kesimleri, doğal dokunuşları ve beden uyumuna muhakkak nem verin.

korse modelleri

Korse konusunda arayışınız, sizi toplayıp ve rahat ettirecek gerçek bir korseyse mutlaka Penti’ye göz atın.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Yükselen Trend: Korse - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
serin lezzetler
Evde Keyif: Serin Lezzetler

Uzun bir haftanın sonunda evde keyif yapmak gibisi var mı? Ya da yorucu bir günün akşamında huzurla dinlenmek… Peki ya...

Kapat