Arama Yap

Gelinler Buraya: Düğün Töreni Öncesinde İşinize Yarayacak 7 Detay

Gelinler Buraya: Düğün Töreni Öncesinde İşinize Yarayacak 7 Detay

Düğün gününe sayılı günler mi kaldı? Hazırlıklar nasıl gidiyor? Her şeyi tek tek düşünmek ve o güzel günün bir an önce gelmesini beklemek epey zor değil mi… Düğün töreni öncesinde işleri kolaylaştıracak ve size dinlenmek için zaman kazandıracak olacak önerilerimize başlayalım. Oğlan bizim, kız bizim; eğlensin tüm dostları!

Düğün Töreni Öncesinde…

1. Gelinlik
Gelinlik düğünün en önemli parçalarından birisi.
– Gelinliğinizi kesinlikle kolay ulaşım sağlayabileceğiniz bir terziye ya da tasarımcıya hazırlatın. Düğün telaşı içinde bir de provalar için saatlerce yol gidip gelmek zorunda kalmayın.
– Gelinlik provalarınıza daima düğün günü giyeceğiniz iç çamaşırlarınızı giyerek gidin. Penti’nin Gelin Koleksiyonu’nda göz atıp, ihtiyacınız olan parçaları hızlıca edinebilirsiniz.
– Gelinliğiniz hazırlanırken içinize sinmeyen kısımları son dakikada terzinizle paylaşmanız içileri karıştıracaktır. Hazırlık sürecine hakim olun ve her şeyi zamanında çözmeye bakın.

2. Akesuarlar
Duvak, çorap, jartiyer, korse, sütyen, çiçek gibi aksesuarları ve yardımcı parçaları “nasıl olsa hallederim” deyip son dakikaya bırakmayın. Duvak için gelinliğinizi hazırlayan kişilerden yardım alın.
Çorap, jartiyer, korse ve sütyen ihtiyaçlarınızı Penti’nin Gelin Koleksiyonu’ndan tek seferlik bir alışverişle halledebilirsiniz. Bu da size zaman kazandırır.
Gelin buketiniz taze çiçeklerden mi oluşacak? Çok geç kalmadan karar verin. Taze çiçekleri hazırlayan tasarımcılar ve yapay çiçeklerden muhteşem buketler çıkaran tasarımcılar sizi sıraya alabilir, geç kalmamak adına ikisine de şimdiden ulaşın.

3. Listeleyin
Hemen hemen her şeyi listleyebilirsiniz. Kağıt ve kalemi alın, düğün hazırlığına dair tüm konu başlıklarını yan yana yazın. Sonra her konu başlığı için gerekli olanları alt kısma doğru yazın. Bu listede yer alan şeylerin yanlarına maliyetlerini ve zamanlarını yazmak da işleri kolaylaştırabilir. Biten işlerin üstünü çizin. Her biten iş sizi biraz daha rahatlatacak.

4. Yalnız Olmadığınızı Hatırlayın
Gelinler, genellikle düğün konusunda tüm yükü omuzlarına alırlar. Böyle yaparsanız kendinizi çok yormuş olursunuz. Bunun yerine nişanlınız, aileniz, nişanlınızı ailesi ve yakın arkadaşlarınızla iş bölümü yapın. Her işi kendinizi halletmek istiyor olabilirsiniz ama bu gerçekçi bir istek olmaz. İş bölümü sizi çok rahatlatır. Bazı şeylerin teslim alınması, teslim edilmesi gibi işleri birilerinden istemekle başlayın, işleri kolaylaşsın. Unutmayın, tek başınıza evlenmiyorsunuz, bu büyük bir organizasyon. Sonra birilerine müzikleri seçtirir, başka bir yakınınıza yemekleri tattırır, bir diğerine de çiçeğinizi teslim aldırabilirsiniz.

5. Organizasyon Sürecinde Fark Yaratın
Büyük bir organizasyon şirketi çalışmak da, kendi düğününüzü organize etmek de mümkün. Her iki durumda da misafirleri memnun edecek ve düğün töreninde eğlenceyi artıracak detaylar önemlidir.
– Önünde fotoğraf çekinilmesi güzel duracak 2-3 tane pano hazırlayın. Sizin ve müstakbel eşinizin ve tarihin yazdığı panolar misafirlerin muhteşem fotoğraflar çekmesine yardımcı olur.
– Misafirlerin oturma planı belliyse, onlara özel notlar yazın. Katılımları için teşekkür eden, zarif bir cümle sizden onlara güzel hediyeler olarak anılaşabilir.
– Davetiye, dekor, nikah şekeri/çiçeği gibi detayların bir uyum içinde olmasına özen gösterin.

6. Prova Prova Prova
Gelinliği kaç kez prova edeceksiniz? 3 ya da 4 olabilir mi? Peki diğer detayları kaç kez prova ediyorsunuz? Hiç mi?
O zaman öncelikle müstakbel eşinizi yanınıza alın ve düğün gününü prova etmeye başlayın. Salona giriş anınızı, nikah memuru karşısında nasıl oturacağınızı ve aynı zamanda kameralara nasıl poz vereceğinizi, misafirlerile nasıl selamlaşacağınızı, nasıl dans edeceğinizi… Hemen hemen her şeyi prova edebilirsiniz.
Özellikle de fotoğraf çekimi ve poz vermek çok önemli bir detay. Gelecek yıllara güzel fotoğraflar bırakmak için biraz prova fena olmaz değil mi…

7. Balayı Planlarını Unutmayın
Keyifli ama yorucu bir hazırlık dönemi, keyifli bir düğün töreni ve balayı… İşte muhteşem üçlü. Düğün töreninizi planlarken bir yandan da balayı planlarınızı unutmayın. Biletlerinizi, otel konaklamanızı ve balayı valinizini erkenden hazırlayın. Balayı valizinize hem tatile uygun kıyafetler hem de balayınız için zarif ve özenli parçalar Penti’de. Balayı valizinizi hazırlarken, mayo, bikini, gecelik, bodysuit, iç çamaşır gibi tüm ihtiyaçlarınızı Penti’nin koleksiyonununda bulabilirsiniz.

Düğüne hazır olmak çok kolay değil. Dahası böyle önemli törenler insanın hayatı boyunca başına çok az geliyor. Bu durumda en iyisi tüm sürece hakim olmak, planlamak ve prova yapmak. Muhteşem bir düğün ve prenses gibi hissetmek. İşte bunu hak ediyorsunuz.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Gelinler Buraya: Düğün Töreni Öncesinde İşinize Yarayacak 7 Detay - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Sezonun Makyaj Trendleri

Yaz akşamlarında ışıl ışıl bir makyajla baş döndürmeye, gündüzleri da pırıl pırıl cildinizle arz-ı endam etmeye hazır mısınız? 2018 yazının...

Kapat