Arama Yap

Güneş, Sağlık, Cilt ve Saç İlişkisi Üzerine

Güneş, Sağlık, Cilt ve Saç İlişkisi Üzerine

Güneş hem enerjinin hem de mutluluğun kaynağıdır desek hiç de yanlış olmaz. Güneşin, sağlık, cilt ve saç üzerine etkilerine değinme zamanı.

Güneş ve Biz:

1. Güneş, D vitamini açısından besleyicidir. Sağlığınızı desteklemek ve D vitamini seviyenizi artırmak için, öğlen saatlerinde 10 dakika kadar güneşlenmeye özen gösterin. Öğlen saatindeki 10 dakikalık D vitamini amaçlı güneşlenmenizde, krem ya da koruyucu kullanmayın. Sadece şapka ve gözlük ile etkiyi yumuşatmak iyi olabilir.

2. Güneş mutluluğumuzun kaynağı derken bilimsel gerçeklerden bahsediyorduk. Güneşlenmek, stres hormonu olan Kortizol’un azalmasına yardımcı olur. Sakin ve mutlu hissetmek için yaşasın güneş.

3. Güneş, hafif depresyonun da ilacı sayılabilir. Düzenli olarak güneş ışığından faydalanmak, depresyon düzeyinizi de aşağı çeker.

4. Güneş, D vitamini düzeyinizi artırdığı için saçlarınızın dökülmesini de engelleyecektir. Saçlarınızın uzaması ve saç kaybının engellenmesi için de güneşden yaz boyunca faydalanın.

5. Deri ve saçlar güneş ışığına farklı tepki gösterir. Cilt koyulaşır ve saç açılır. Melanin, zararlı güneş ışınlarından korumak için cildi koyulaştırır. Saç hücreleri deri hücreleri gibi canlı olmadığından, melanin saçları güneşten koruyamaz. Saç açık bir görünüm alırken, cilt ise koyulaşmasının sebebi budur. Cildin ve saçın zarar görmesini önlemek için ultraviyole ışınlarına maruz kalmayı sınırlamak için önlemler alınmalıdır. İşte bu sebeple, gün ortasında korunmasız 10 dakika güneşlenmenizi ve sonrasında koruyucu kremler kullanarak güneşlenmeniz öneriliyor.

6. Güneş ve cildiniz arasındaki önemli detaylardan biri de giydiğiniz kıyafetlerdir. Yazın sıcak ve güneşli havalarda, kaliteli kumaştan, iyi malzemeler kullanılarak hazırlanan kıyafetler tercih etmeniz de çok önemli bir detay. Alerji, sıcak hava ile oluşan kimyasal etki ve terleme için kıyafetlerinizin kalitesine özen gösterin. Penti’nin plaj koleksiyonu ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.

Güneş yaşamın kaynağı, ondan en iyi şekilde yararlanmak için önümüzde harika bir yaz var… Tadını çıkarmayı ve kış için bol bol mutluluk depolamayı ihmal etmeyin.

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Güneş, Sağlık, Cilt ve Saç İlişkisi Üzerine - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Yazın Tadını Çıkarmak İçin Harekete Geç

Yaz geliyor, bikini hayalleri, mayo modelleri havalarda uçuşuyor. Yazın tadını çıkarmak için harekete geçin ve vücudunuza biraz şekil vermek için...

Kapat