Arama Yap

Kendinizi Şımartmanın 7 Yolu

Kendinizi Şımartmanın 7 Yolu

En son ne zaman kendinize sevgi ve şefkat gösterdiniz? En son ne zaman kendinize muhteşem bir gün ayırıp hiç suçluluk hissetmeden uzun uzun keyif yaptınız? Herkesin kendini şımartmaya ihtiyacı var. Siz en son ne zaman kendinizi şımarttığınız hatırlamıyorsanız, gelin 7 adımda kendinizi şımartmanın yollarına bakalım.

Kendinizi Şımartmanın 7 Adımı

hemen başlayın

1. Hemen başlayın!
Kendinizi biraz şımartmak ve özgüven tazelemek için yapmak istediğiniz şey her neyse şimdi hemen başlayın. Mesela, kendinize biraz daha sevgi ve şefkat göstermeye şimdi başlayın. Uzun zamandır ertelediğiniz cilt bakımı için şimdi randevu alın. Sağlıklı yaşama geçme planlarınızı şimdi yapın. Kendinize iyi bakmak ertelenecek bir şey değil aslında.

kaliteli uyku

2. Uyku kalitesi der ve uykuya dalarız…
Şarjı biten elektronik bir cihazın şarj olması ve uyku arasındaki benzerlikleri saymamıza gerek yoktur herhalde. Kaliteli bir uyku neden mi sizi şımartır, hemen açıklayalım…
Şimdi tertemiz ve yumuşacık nevresimler arasında, tatlı pijamalarınızla 8 saat boyunca mışıl mışıl uyuduğunuzu hayal edin. Bunu sadece hayal etmek bile sizi mutlu ediyor değil mi? O zaman doğru yoldayız. Uyku konusunda kendinize karşı daha düşünceli olun ve uyku kalitenizi artırın.

Kaliteli uyku için temel madde 4 var, onlar da şunlar:

  • Güzel bir uyku ortamı
  • Uykudan 1 saat önce elektronik ekranlara veda etmek
  • Gece 12’den sonraya kalmadan uyumak
  • Uykudan önce güzel hayaller kurmak

Hepsi bu. İşe yarayacağına da eminiz.

cildinize iyi bakmak

3. Cildinize iyi bakmak da bu sevdaya dahil…
Aynaya bakıp ışıl ışıl bir cilt görmek sizin de hoşunuza gidiyor değil mi? Cildinizi korumak ve ona iyi bakmak için yapabileceklerinize hızlıca bakalım:

  • Hamam ve saunanın pozitif etkilerinden mutlaka faydalanın
  • Düzenli olarak cilt bakımına gidin ya da cilt bakımı yapmayı öğrenin.
  • Nemlendirici sürmeyi alışkanlık haline getirin
  • Kuru fırça tekniği ile kan dolaşımınızı hızlandırın

zaman yönetimi önemli

4. Zaman yönetimi önemli
Her gün kendinize yarım saat dinlenme fırsatı verin. Bu yarım saatin bir kısmını da günü değerlendirerek geçirin. İyi yaptığınız işler için kendinize “elime sağlık” demeyi unutmayın.

sağlıklı beslenme yolları

5. Sağlıklı beslenme yolları
Güne başlama rutinlerinizi değiştirmek, beslenme düzeninizi değiştirmek için iyi bir adım olur. Güne detoks içecekler ile başlarsanız ve ara öğünlere de sağlıklı atıştırmalıklar koyarsanız bu iş olur diye düşünüyoruz.

masaj keyfi

6. Masaj keyfi en güzel kendini şımartma yöntemi değil midir…
Kendinizi şımartmak için iyi yollardan birisi de, güzel bir masaj yaptırmaktır. Kan dolaşımınızı hızlandıran, cildinizi güzelleştiren bir masaja hayır demeyin.

alışveriş keyfi

7. Gönlünüzce alışveriş yapmanın keyfi…
Kendinizi şımartmak için bir alışveriş bütçesi çıkarın ve o bütçe dahilinde almak istediğiniz her şeyi sepete atın. Özgürce alışveriş yapmak gibisi yok bizce… Tabii sınırlar dahilindeki bir özgürlükten bahsediyoruz.

Kendinizi şımart için en etkili 7 yolu yazdık. Biraz daha fazlası Penti‘de!

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Kendinizi Şımartmanın 7 Yolu - Moda & Güzellik Blogu
Önceki yazıyı okuyun:
Kışın En Popüler Makyaj Trendleri
Kışın En Popüler Makyaj Trendleri

Makyaj konusunda trendleri takip etmeyi seviyoruz. Bazı trendler baş döndürücü güzellikteyken, bazıları gerçekten koşarak kaçmayı gerektirecek durumda. Hal böyle olunca...

Kapat