Arama Yap

Dolgulu Sütyen Nedir? Nasıl Olur?

Dolgulu Sütyen Nedir? Nasıl Olur?

 

Dolgulu sütyen, bir çok kadın tarafından tercih ediliyor. Eskiden farklı yöntemlerle dolgun göğüs görünümü yakalanmaya çalışılırken, artık bir çok farklı modelde dolgulu sütyen bulabiliyoruz. Peki nedir bu dolgulu sütyen ve kimler kullanmalı?

Dolgulu Sütyen Nasıl Olur?

Dolgulu sütyen, göğüslerinizin daha dolgun görünmesi için, sütyen kapları içinde desteklerin bulunmasıdır. Bu bazen yarım, bazen de tam dolgu kabın şeklinde yer alabilir. Dolgulu sütyenler, dekolte kıyafetlerinizde ya da dar giysilerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz ve göğüslerinizi olduğundan daha büyük gösteren sütyenlerdir. Her ne kadar küçük göğüslü olsanız da, mutlaka göğüs şeklinize göre rahat edeceğiniz dolgulu sütyen modelleri de farklı olacaktır. Bu yüzden dolgulu sütyen modellerini denemekten ve aramaktan vazgeçmeyin.

Dolgulu Sütyen Seçimi

Her kadının kendine has bir vücut şekli vardır. Göğüs şekli de bunlardan biridir. Kimi küçük göğüslüler ya da göğüslerinin daha dolgun görünmesini isteyen kadınlar, kullandıkların sütyenin dolgu miktarına karar verebilirler. Peki dolgulu sütyeni nasıl seçeceksiniz. İşte size dolgulu sütyen seçimiyle ilgili bir kaç ipucu.

Dolgulu sütyen seçerken, öncelikle nasıl bir kıyafetle giymek istediğinize kadar verin. Günlük olarak kullanacaksanız ya da akşam davetlerinde giymek istiyorsanız bunlar farklı farklı sütyenler seçebilirsiniz. Dolgulu sütyen modelleri oldukça fazla. Sonrasında mutlaka denemelisiniz. Bedeninize uygun, doğru sütyen ölçülerini bulup, beğendiğiniz modelleri deneyin. Farklı vücut yapılarında, her model çok farklı görünebilir. Askılarının, iyi ayarlanmış olduğundan ve göğsünüzü tam kavradığından emin olun. Görmek istediğiniz dolgunluğa karar vermek için de bir uzmandan yardım alabilir ya da bir çok modeli deneyerek, modelleri tanıyıp ne tür bir dolgu oranı tercih edeceğinizi bulabilirsiniz.

Dolgulu Sütyen Modelleri 2016

Dolgulu sütyenler için bir çok farklı model olduğundan bahsetmiştik. Yeni sezonda mutlaka size uygun, dolgulu bir sütyen bulabilirsiniz. Dolgulu sütyen modelleri için de galerimizi gezebilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap

Bunları da Okumalısın!

Dolgulu Sütyen Nedir? Nasıl Olur? - Moda & Güzellik Blogu